Urządzenia do stworzenia inteligentnego domu w prosty sposób

Jeszcze kilka lat temu inteligentna technologia wydawała się futurystycznym pomysłem rodem z bajki, jednak nastąpił taki postęp, że dziś możemy kontrolować wszystkie sprzęty domowe połączone ze sobą. Inteligentny dom, dzięki technologii ułatwia i przyspiesza niektóre czynności domowe. Automatyzacja przestrzeni wymaga zaawansowanych urządzeń elektronicznych i stałego połączenia z Internetem.

Smart Home - domy przyszłości?

Tego typu domy pozwalają na łatwe sterowanie nimi, nawet zdalnie. Zwiększają one nasze bezpieczeństwo, optymalizują nasz czas i są przyjazne dla środowiska, ponieważ są zaprogramowane, aby oszczędzać energię. Obecnie zwykły dom możemy zamienić w inteligentny dom, mając do dyspozycji zaledwie kilka urządzeń elektronicznych, które podłączone do centralnego sterownika i internetu, pozwalają na aktywowanie, monitorowanie i dezaktywowanie wielu funkcji. Urządzenia Smart Home znajdziemy na stronie https://sklep.ferguson.pl/

Poznaj siedem przykładowych urządzeń Smart Home:

1. Kontroler:

Urządzenie to umożliwia podłączenie wszystkich zainstalowanych inteligentnych urządzeń. Za pomocą jednego kontrolera możesz zarządzać nawet 220 urządzeniami w całym domu z poziomu telefonu.

2. Kamera bezpieczeństwa.

Jest idealna do monitorowania i słuchania tego, co dzieje się w Twoich pomieszczeniach. Można również aktywować zintegrowany wizjer podczerwieni do obserwacji w ciemności i rozpocząć nagrywanie za pomocą czujnika ruchu.

3. Czujniki.

Zamontuj w swoim inteligentnym domu czujniki, które pozwolą Ci monitorować ruch, temperaturę i wilgotność.

4. Inteligentne przełączniki dotykowe.

Twój dom może wyglądać bardziej elegancko i nowocześnie z jednym z tych przełączników, które możesz aktywować jednym ruchem palca; lub jeśli wolisz, możesz zaprogramować włączanie lub wyłączanie światła w dowolnym miejscu w domu za pomocą telefonu komórkowego.

5. Inteligentny termostat.

Urządzenie to pozwala na sterowanie klimatyzacją (temperatura, włączanie i wyłączanie). Pozwala również poznać aktualną temperaturę otoczenia.

6. Inteligentny zamek.

Dzięki temu urządzeniu możesz zapomnieć o kluczach, ponieważ pozwala ono kontrolować wejście do domu za pomocą telefonu komórkowego. Ten zamek bezpieczeństwa może być zainstalowany na standardowych drzwiach, posiada system szybkiego zamykania i alarm, gdy ktoś chce się łamać.

7. Wtyczki do gniazdek.

Jeśli chcesz kontrolować energię zużywaną przez sprzęt elektroniczny, powinieneś włączyć wtyczki do swojego inteligentnego domu. Wystarczy podłączyć te urządzenia, aby gniazdka elektryczne stały się inteligentne, dzięki czemu można włączać i wyłączać podłączone do nich urządzenia za pomocą tabletu lub telefonu komórkowego.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria