Versum – platforma, która zrewolucjonizowała branżę hair & beauty

Jeszcze do niedawna właściciele salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych musieli radzić sobie z zarządzaniem firmą tradycyjnymi metodami. Wszystko zmieniło się w 2011 r., gdy na rynku zadebiutowało Versum. To platforma, która znacznie ułatwia prowadzenie własnego biznesu. Korzysta z niej już 21 000 użytkowników.

Versum ułatwia zarządzanie salonem

Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały większość gałęzi gospodarki. Ułatwiają one pracę nawet w branżach, w których z pozoru Internet nie wpływa na jakość świadczonych usług. Wystarczy tylko wspomnieć, że przed kilkoma laty właściciele firm z sektora hair & beauty byli zmuszeni do prowadzenia papierowej dokumentacji. Opasłe terminarze, grafiki, plany zamówień to dokumenty, których prowadzenie wymagało wielu godzin pracy. Dziś można łatwo zastąpić je wirtualną platformą.

Ogromną zaletą Versum jest inteligentny terminarz, pozwalający nie tylko na notowanie dat wizyt, ale także rodzaju usługi, przyporządkowanie pracownika do klienta oraz zanotowanie dodatkowych informacji o kliencie. Program pozwala również na łatwe rozliczanie zatrudnionych osób, ponieważ są w nim zawarte informacje takie jak: ilość godzin przepracowanych przez konkretnego specjalistę oraz liczbę obsłużonych klientów. Co więcej, na podstawie danych gromadzonych w systemie, Versum generuje raporty, które pozwalają szybko oszacować zapotrzebowanie na materiały, ocenić sytuację firmy czy zaplanować kolejne kroki jej rozwoju.

Platforma pozwala naprawdę zadbać o klientów

Małe firmy z branży hair & beauty nie mogą sobie pozwolić na zainwestowanie znacznych środków w promocję. Pozostaje im ogłaszanie się na portalach branżowych oraz prowadzenie profili w mediach społecznościowych, co zajmuje sporo czasu. Versum zdecydowanie rozszerza wachlarz dostępnych możliwości. Platforma przede wszystkim pozwala na stały kontakt z klientami, do których można łatwo wysyłać SMS-y lub maile z informacją o promocjach. Co więcej, użytkownicy Versum mogą również zamieszczać swoje wizytówki na specjalnym portalu do rezerwacji usług fryzjerskich i zabiegów kosmetycznych on-line, który jest bardzo chętnie odwiedzany przez potencjalnych klientów.

Moment

Program stworzony przez młodych, polskich przedsiębiorców

Versum to platforma, która została zaprojektowana w Polsce. Jej pomysłodawcami są dwaj kreatywni mieszkańcy Bielska-Białej – Sebastian Maśka i Paweł Kantyka. Platforma była start-upem, który młodzi przedsiębiorcy uruchomili w 2011 r. Została stworzona tak, aby ułatwić funkcjonowanie gabinetów fryzjerskich, salonów kosmetycznych oraz spa, a tym samym obniżyć ilość dokumentacji niezbędnej do zarządzania firmą. W krótkim czasie okazało się, że Versum zostało bardzo przychylnie odebrane przez branżę hair & beauty. Obecnie z programu korzysta już 21 000 użytkowników.

Sukces Versum nie przeszedł bez echa. Inwestorzy z funduszu venture capital Hedgehog Fund wraz ze skupionymi wokół niego aniołami biznesu postanowili wesprzeć projekt. Dzięki temu w 2016 r. swoje funkcjonowanie rozpoczął siostrzany serwis Versum – Moment.pl. To portal do rezerwacji on-line, na którym firmy korzystające z Versum mogą promować swoją działalność i dać się łatwo znaleźć przez klientów ze swojej okolicy.

Sprawdź nas na versum.pl !

 

Program do rezerwacji VERSUM

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria