Jak zoptymalizować koszty floty maszyn?

Utrzymanie floty maszyn w stałej gotowości do użytku to konkretne koszty. Czy jako właściciel magazynu lub zakładu produkcyjnego możesz rozsądnie zoptymalizować ponoszone koszty?

Zakup pojazdów to nic trudnego – wystarczy wybrać model i… zapłacić. Inaczej sprawa wygląda, gdy mowa o utrzymaniu floty maszyn. Tu na oszczędności nie zawsze można sobie pozwolić, bo te mogą odbić się na działaniu poszczególnych urządzeń. Zakup tańszych części zamiennych jest kuszący, ale może też okazać się dużym błędem wówczas, gdy już po kilku tygodniach użytkowania pojazd znów będzie wymagał naprawy.

Czy jako właściciel zakładu produkcyjnego, sklepu czy też magazynu masz szansę zoptymalizować koszty utrzymania floty maszyn? Okazuje się, że tak. Jeżeli chcesz to zrobić z głową i bez pozornych oszczędności, sprawdź, co radzimy.

Biznes ostatnich 75 lat

Czy wiesz, na czym polega usługa outsourcingu? Okazuje się, że doceniają ją już nie tylko przedsiębiorcy, lecz także specjaliści. Prestiżowy magazyn „Harvard Business Review” uznał tę usługę za największe odkrycie biznesu ostatnich 75 lat. Jak się okazuje nie bez powodu.

Możesz mieć świetnie wyposażoną firmę, możesz również zatrudniać więcej pracowników niż faktycznie potrzebujesz. Czy to jednak ma sens? Jeżeli chodzi o pojazdy, np. wózki widłowe czy maszyny budowlane, to z całą pewnością masz świadomość, że tylko niektóre są dynamicznie użytkowane. Te powinieneś zakupić, zaś pozostałe wynajmować od firm oferujących właśnie taką usługę. Na przykładzie partnerów biznesowych można stwierdzić, że powierzając firmie Zeppelin Polska logistykę wewnątrzzakładową, zaoszczędziłbyś nawet do 40% środków przeznaczanych dotychczas właśnie na ten cel.

Gdy postawiłeś na własną flotę

Być może faktem jest, że zdążyłeś już wyposażyć firmę we wszelkie niezbędne maszyny i pojazdy. W takim przypadku usługa outsourcingu nie jest dla ciebie. Co zatem możesz zrobić, aby obniżyć koszty utrzymania floty maszyn? Postawić na profesjonalny serwis.

Czy wyobrażasz sobie, że twój zakład pracy przestaje funkcjonować przez kilka godzin, bo pracownicy stwierdzili awarię np. wózka widłowego? Przestój jest stanem niepożądanym, gdyż generuje koszty. Jeżeli postawisz na własną flotę, to nie możesz oszczędzać na serwisie. W takiej sytuacji powinieneś nawiązać współpracę z firmą Zeppelin Polska. Posiadająca wieloletnie doświadczenie, zadba o to, aby wózki widłowe czy inne maszyny używane przez twoich podwładnych zawsze były sprawne.

Wybierz jedno z powyższych rozwiązań, aby utrzymanie floty było tańsze niż dotychczas.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria