Outsourcing procesów rekrutacyjnych – co warto o nim wiedzieć?

Rekrutacja nowych pracowników, bez względu na to, czy oferujemy zatrudnienie stałe, czy tymczasowe, jest bardzo wymagającym, czasochłonnym oraz kosztownym przedsięwzięciem. Jego samodzielne prowadzenie jest obarczone sporym ryzykiem błędów, w wyniku których możemy ponieść straty zarówno czasowe, jak i finansowe. Nic więc dziwnego, że coraz więcej świadomych firm decyduje się na outsourcing procesów rekrutacyjnych, czyli powierzenie rekrutacji zewnętrznemu, doświadczonemu na tym polu podmiotowi.

Na czym polega outsourcing procesów rekrutacyjnych?

Pod pojęciem outsourcingu kryje się oddelegowanie zewnętrznej firmie całości lub części obowiązków związanych z konkretnym obszarem firmowej działalności. Usługi outsourcingowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze, gdyż firmy słusznie dostrzegają w nich licznych korzyści związanych z przekazaniem obowiązków podmiotowi wyspecjalizowanemu w konkretnej dziedzinie. Outsourcing obejmuje także procesy rekrutacyjne wspierając firmy w profesjonalnej selekcji i naborze nowych kandydatów do pracy. Jest on świadczony przez wyspecjalizowane podmioty, do których należy Smart Solutions - polski oddział europejskiej firmy rekrutacyjnej o tej samej nazwie.

Smart Solutions działając w modelu paneuropejskim, realizuje międzynarodowe rekrutacje pracowników zarówno do pracy stałej, jak i tymczasowej. Firma wspiera swoich klientów w całym procesie rekrutacji dążąc do wyboru najlepszych, spełniających wszystkie kryteria kandydatów oraz ich zgodnego z prawem zatrudnienia. Zdejmuje z barek klientów wszystkie obowiązki związane z selekcją i naborem kandydatów oraz bierze pełną odpowiedzialność za wyniki rekrutacji. W efekcie firmy zyskują nie tylko starannie wykwalifikowanych nowych pracowników, ale także pewność co do ich właściwego przygotowania oraz wdrożenia do pracy w nowym miejscu.

Rekrutacja nowych pracowników we współpracy ze Smart Solutions

Firma Smart Solutions jest specjalistą w zakresie rekrutacji, który oferuje transparentne zasady współpracy oraz starannie dobrane metody naboru. Cennym atutem firmy jest tzw. okres gwarancyjny, który otrzymuje każdy klient zatrudniający pracownika we współpracy z firmą - jeśli okaże się, że wybrana osoba nie spełnia pokładanych w niej nadziei, Smart Solutions bezpłatnie zastąpi ją inną. Każdy kandydat do pracy jest starannie sprawdzany pod każdym kątem, a jego profesjonalne umiejętności potwierdzane przy użyciu sprawdzonych testów kompetencji o udowodnionej skuteczności.

Na szczególną uwagę zasługują także standardy współpracy, jakie Smart Solutions oferuje wszystkim swoim klientom. Współpraca w zakresie rekrutacji opiera się na jasnych, transparentnych zasadach, a firma pozostaje w stałym kontakcie z klientem, na bieżąco informując go o postępach. Regularnie organizowane są także spotkania podsumowujące poszczególne etapy współpracy, a każdy klient otrzymuje stały dostęp do nowoczesnej platformy Quadzu, która pozwala na zarządzanie usługami rekrutacyjnymi. W efekcie klienci zyskują cennego partnera biznesowego, który w ich imieniu wybierze oraz dostarczy niezbędnych profesjonalistów, którzy następnie będą mogli pracować na sukces firmy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria