Indywidualne lekcje języka obcego z lektorem – kiedy warto?

Napięty grafik pracy nie pozwala Ci na uczęszczanie na tradycyjne kursy językowe? Nie masz czasu na dojazdy do szkoły językowej, wstydzisz się mówić przy innych lub potrzebujesz indywidualnego planu nauczania? Wybierz lekcje języka obcego z dojazdem lektora do domu lub miejsca pracy.

Względy zawodowe, otaczająca nas w coraz większym stopniu wielokulturowość oraz chęć poznawania świata to najczęstsze motywatory do podjęcia nauki języków obcych lub do doskonalenia stopnia ich znajomości. Biegłe posługiwanie się językami obcymi pomaga znaleźć lepszą pracę, awansować czy rozwinąć własny biznes. Podnosi pewność siebie, a także prestiż społeczny.

Intensywność życia sprawia, że czasem nawet pomimo potrzeb i szczerych chęci nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu na naukę języka. Niełatwo dostosować grafik naszych zajęć do harmonogramu szkoły językowej. – Nasi kursanci podkreślają, że o ile są w stanie wygospodarować godzinę na naukę języka, to już z czasem na dojazdy jest duży problem. Nie wspominając już o dostosowaniu terminu do grupy odpowiadającej ich poziomowi języka czy preferowanej częstotliwości zajęć mówi Ewa Chojnowska z Cambridge School of English.

Każdy z nas inaczej uczy się języka obcego. Jedni szybciej przyswajają wiedzę gramatyczną, inni wolą konwersacje. Niektórzy preferują zajęcia w grupie, bo daje im to większą motywację. Jest jednak duża grupa uczniów, którzy obawiają się popełniania błędów i zabierania głosu w większym gronie, a zatem praca z innymi osobami nie przynosi u nich oczekiwanych efektów. Takie osoby wymagają indywidualnego podejścia i zajęć wg metody „one-to-one”.

Jeśli więc z różnych względów brakuje nam czasu na dojazdy, a dodatkowo nie chcemy uczyć się w grupie, może warto, aby lektor przyjeżdżał do nas. Mobilni lektorzy prowadzą szkolenia w wielu językach, jednak najczęściej kursanci wybierają indywidualne lekcje angielskiego z dojazdem lektora do klienta. – Nasi kursanci mogą uczyć się z lektorem u siebie w domu, ale może on także przyjeżdżać do biura, czy w inne wskazane miejsce. Wówczas czas potrzebny na naukę ogranicza się wyłącznie do godzin samego kursu – informuje Ewa Chojnowska z Cambridge School of English. Zajęcia indywidualne pozwalają dodatkowo lepiej wykorzystać czas lekcji i mają wyższą efektywność. Takie lekcje prowadzone są zgodnie z indywidualnymi potrzebami konkretnego ucznia i przygotowanym dla niego programem kursu. – Nasi wykwalifikowani lektorzy, mający odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, tworzą indywidualny plan nauczania, oparty na potrzebach, oczekiwaniach, tempie uczenia oraz ocenie indywidualnych predyspozycji i kompetencji językowych kursanta – wyjaśnia Katarzyna Szpotakowska z L2 – Language Consulting.

Nauka języka angielskiego, jak i innych języków obcych w formie zajęć indywidualnych, rekomendowana jest dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania znajomości języka. Dodatkowo, mobilni lektorzy, prowadzą specjalistyczne kursy językowe, szkolenia przygotowujące do matury z języka obcego, czy egzaminów certyfikacyjnych (IELTS, FCE, CAE, CPE, BEC, TOEFL).

L² – Language Consulting to profesjonalna szkoła językowa dla biznesu. W swojej ofercie ma także biuro tłumaczeń. Jest polską firmą, do której należą Cambridge School of English oraz Akademia Cambridge. To dwie marki składające się na renomowaną szkołę języków obcych. Cambridge School of English oferuje kursy z wysoko wykwalifikowanymi Native Speakers. Oferuje szkolenia językowe dla firm, managerów, naukę języków obcych dla dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia w formie kursów stacjonarnych, letnich, maturalnych czy egzaminacyjnych (np. FCE, CAE, CPE, BEC, LCCI), a także kursy indywidualne z dojazdem lektora do klienta i szkolenia językowe dla firm dofinasowane przez Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Grupa posiada 70-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń językowych. Więcej informacji: https://language.com.pl/ oraz https://cambridge.com.pl/

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria