Znajdź pracę w księgowości na dobrych warunkach w Twoim mieście

​Księgowość to z całą pewnością zawód, w którym ważne są cyferki, skrupulatność oraz dokładność. Jakie wymagania przed kandydatem stawiają pracodawcy? Jakie umiejętności będą niezbędne?

Praca księgowy - gdzie szukać ofert?

Szukając pracy na stanowisku księgowego łatwo zauważyć, że ogłoszenia często formułowane są w różnych wariantach. Ogłoszenia dotyczą pracy na stanowisku młodszy księgowy, starszy księgowy, ale równie często firmy poszukują np. głównego księgowego. Co się za tym kryje? Najczęściej wiedza i doświadczenie, jakie wymagane są na danym stanowisku w konkretnej firmie. Najwięcej ofert pracy znaleźć można oczywiście w Internecie i w zasadzie jest to obecnie jedna z najwygodniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Przeglądając oferty na GoWork można od razu zweryfikować wymagania pracodawców, poznać oczekiwania w zależności od branży, miasta czy wielkości przedsiębiorstwa. Praca księgowy to z całą pewnością bardzo wymagający zawód.

Księgowość praca - jakie są wymagania?

Należy wiedzieć, że o zatrudnienie na etacie księgowego nie może ubiegać się każdy. Dlaczego? Zawód ten wskazywany jest jako jeden z zawodów zaufania publicznego, a co się z tym wiąże należy spełnić określone wymagania. Jeszcze kilka lat temu wystarczył odpowiedni certyfikat, który wydany przez Ministerstwo Finansów potwierdzał kompetencje i kwalifikacje kandydata. Przepisy w tym zakresie zmieniły się i teoretycznie pracę może podjąć każdy, bez względu na poziom wykształcenia. Tyle w teorii, bo w praktyce prawidłowa realizacja obowiązków zawodowych wymaga odpowiedniej wiedzy, dlatego pracodawcy formułują własne oczekiwania. Bardzo często ogłoszenia w kategorii praca dla księgowego wymagają posiadania wyższego wykształcenia, najlepiej na kierunku finanse i rachunkowość lub ekonomia. Praca księgowy polega m.in. na rozliczaniu podatkowym firm, prowadzeniu niezbędnej dokumentacji itp. dlatego kandydat musi mieć świadomość, że jest to zawód wymagający stałego kształcenia i doskonalenia. Podstawą działania jest prawo podatkowe, które stale ewoluuje. Dodatkowo ustawa o rachunkowości czy inne istotne dokumenty.

Ponadto praca w księgowości wymaga też obsługi specjalnych programów. Poza Microsoft Excel dobrze, jeśli kandydat potrafi obsługiwać również inne oprogramowanie, chociaż często pracodawca dopuszcza możliwość przeszkolenia i wdrożenia.

Jakie jeszcze czynniki wpływają możliwość znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia w księgowości?

Ogłoszenia w kategorii praca księgowy często oferują dużo atrakcyjniejszą formę zatrudnienia, jeśli kandydat posiada dodatkowe umiejętności. Jedną z nich jest np. doświadczenie na podobnym stanowisku, obsługa kilku dedykowanego oprogramowania do pracy w branży czy znajomość języków obcych. Praca dla księgowego, szczególnie w dużych firmach czy korporacjach działających na rynku międzynarodowym wymaga bardzo dobrej znajomości co najmniej języka angielskiego. I to specjalistycznego, pozwalającego komunikować się również w sprawach związanych z obowiązkami zawodowymi. Inne języki w praca księgowy nie zawsze będą potrzebne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb danego podmiotu. Praca w księgowości to branża, w której zatrudnienie znaleźć można w zasadzie i w dużych, jak i małych miastach.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria