Najlepszy kurs angielskiego dla Ciebie. Zwróć uwagę na te 3 elementy

Masz za sobą kurs języka angielskiego, a może nawet kilka, do tego naukę w szkole, czy na studiach, a jednak wciąż czujesz, że Twój angielski nie jest na najlepszym poziomie. A może dopiero zaczynasz uczyć się angielskiego, masz bardzo ograniczony czas i stąd poszukujesz kursu, który da Ci niemal błyskawiczne rezultaty. W końcu możliwe, że Twoje umiejętności językowe są naprawdę dobre, jednak okoliczności bezpośredniej, czy spontanicznej konwersacji w języku obcym są dla Ciebie bardzo stresujące. Receptą na tego typu sytuacje może być odpowiedni kurs języka angielskiego. Tylko co to dokładnie oznacza odpowiedni? I jak wybrać najlepszy w tym kontekście dla nas kurs? Okazuje się, że istotne są te 3 elementy.

Zanurz się w języku angielskim 

Co dokładnie oznacza immersja językowa, czyli "zanurzenie w języku"? Najkrócej i najprościej wyjaśniając, jest to sposób nauczania i uczenia się, polegający na komunikowaniu się w języku obcym w trybie ciągłym. Stąd też kursy angielskiego opierające się na tego typu metodzie, umożliwiają nam nieustanny kontakt z językiem i jego przyswajanie w żywej formie. Wygląda to tak, jakbyśmy wyjechali za granicę, na stałe lub przynajmniej na kilka miesięcy. Wówczas to właśnie "otaczamy się językiem" z każdej strony - w treściach pisanych, słyszanych i widzianych, w filmach, które oglądamy bez tłumaczenia lektora i podczas zakupów w pobliskim sklepie. Nie od dzisiaj wiadomo, że tego typu sytuacje to najskuteczniejsza droga do swobodnego posługiwania się językiem obcym. Nie musimy jednak przeprowadzać się za granicę. Wystarczy dobrze wybrany kurs angielskiego.

Przykładem takiego rozwiązania są kursy językowe, jakie znaleźliśmy na https://angloville.pl/kursy-jezykowe/jezyk-angielski/. Pełne zanurzenie w języku oznacza tutaj m.in. zajęcia 1 na 1 lub 2 na 1 z native speakerami, w tym posługującymi się różnymi akcentami. Zajęcia mają charakter wyjazdowy (m.in. weekendowy, czy kilkudniowy), mogą odbywać się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co jednak istotne i odróżniające tego typu rozwiązanie od typowych kursów językowych realizowanych za granicą to fakt, że nauka w Angielskiej Wiosce oznacza bezpośrednie konwersacje i zajęcia z native speakerem w formule 1 na 1, a nie w 10 - 15- osobowych grupach. Inną propozycją są tutaj zajęcia online z ciągłą dostępnością native speakerów. To, co wyróżnia taką formułę to nastawienie na komunikację dotyczącą sytuacji życiowych i biznesowych.

Jak zwiększyć swobodę wypowiedzi w języku angielskim? Opanuj konwersacje! 

Nauka języka angielskiego to nie tylko słówka i gramatyka. To także, a raczej przede wszystkim, nauka konwersacji i skutecznej, swobodnej komunikacji w codziennym życiu. Dlatego wybierając kurs angielskiego warto postawić na ten, który oferuje "życiowe" rozwiązania. Coś, co naprawdę przyda nam się w pracy, podczas spotkań biznesowych, podczas urlopu za granicą, czy po prostu w czasie zakupów lub wizyty u lekarza.

Najlepsze kursy prowadzone są w tym zakresie w oparciu o nowoczesne metody i często również przy wykorzystaniu autorskich materiałów. Korzystanie z klasycznych podręczników w takim przypadku okazuje się najcześciej zupełnie niepotrzebne. Istotna będzie oczywiście możliwość nieustannego obcowania z językiem i konwersacje prowadzone z native speakerami. Zero języka polskiego pozwoli Ci rozgadać się w języku angielskim!

Jak coaching językowy pomaga w nauce angielskiego?

Możliwe, że powinniśmy od tego punktu zacząć, bowiem bardzo istotne jest, aby "wystartować" z nauką od zdefiniowania własnych celów w tym zakresie i weryfikacji dotychczas zdobytych umiejętności. Tak naprawdę potrzebujesz bowiem tylko niewielkiej części języka angielskiego, aby swobodnie i efektywnie komunikować się w nim z otoczeniem. Ważne jedynie, aby określić, jaka ma to być część.

I tak na przykład dobry kurs powinien umożliwić Ci bezproblemowe poprowadzenie spotkania biznesowego, czy konferencji w języku angielskim. Dla tak efektywnej komunikacji potrzebna będzie jednak wcześniejsza "diagnoza" celów i posiadanych już umiejętności. Z kolei wsparcie coachingowe realnie pomoże w realizacji tych celów. Dodatkowo zyskasz dostęp do "sztuczek", technik i strategii komunikacyjnych, które pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać zdobytą wiedzę, a więc słówka, czy zasady gramatyczne, w praktyce.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria