Czyj to numer?

Kto do mnie dzwoni? To pytanie zadajemy sobie często, gdy odbieramy kilka połączeń z nieznanych numerów lub nie wiemy, czy warto podnosić słuchawkę w trakcie rozmowy.

Weryfikacja online może być użyta do sprawdzenia kto i dlaczego próbował się z nami skontaktować. Taką usługę oferuje https://infonumer.pl

Kto do mnie dzwonił? To już można sprawdzić!

Dawniej, aby dowiedzieć się do kogo należy dany numer, trzeba było sprawdzić książkę telefoniczną. Dziś o wiele łatwiej jest znaleźć informacje o połączeniach przychodzących. Jeśli numer, na który dzwonisz, znajduje się w sieci, możesz wpisać go w Google, aby uzyskać informacje o firmie lub osobie.

Kto do mnie dzwoni? To naturalne pytanie, które zadajemy sobie, gdy dzwoni do nas ktoś, kogo nie znamy, lub z numeru prywatnego. Zastanawiamy się wtedy, czy powinniśmy odebrać połączenie. W pierwszej kolejności myślimy, że dzwoniący to telemarketer, znajomy lub firma windykacyjna.

Chroń się przed niechcianymi połączeniami za pomocą aplikacji

Połączenia z zastrzeżonych numerów lub podejrzanych numerów możesz zablokować w swoim telefonie, jeśli nie chcesz ich odbierać. Istnieje wiele aplikacji, które pomogą nam zarządzać wszystkimi połączeniami i dostarczą informacji o nadawcy.

Aplikacja WHAT'S YOUR NUMBER jest jedną z najczęściej używanych w Polsce. Nie tylko dostarcza opis nieznanego numeru za każdym razem, gdy na niego dzwonimy, ale także pozwala nam zablokować numery (601108531), aby nie otrzymywać od nich powiadomień. Możesz spać spokojnie, wiedząc, że aplikacja będzie działać nawet wtedy, gdy ją wyłączysz.

Truecaller to kolejna bardzo przydatna aplikacja. Truecaller ma prawie takie same funkcje jak WHAT'S YOUR NUMBER, w tym identyfikację rozmówcy i blokowanie połączeń przychodzących. Truecaller oferuje więcej funkcji, takich jak przesyłanie wiadomości błyskawicznych, nagrywanie rozmów i inne potężne możliwości.

Dlaczego należy blokować połączenia?

Istnieje wiele oszustw i prób wyłudzeń przez telefon. Aplikacja blokująca połączenia przychodzące może pomóc chronić Ciebie i Twoich bliskich przed wyłudzeniami i kradzieżami.

Oszustwa i oferty telefoniczne są najczęstsze w przypadku osób starszych, dlatego należy je chronić. Każdy słyszał o oszustwie typu "oszukać wnuka", które polega na wciskaniu ofert handlowych pod pozorem wygrania konkursu. Ważne jest, aby nie dopuścić do sytuacji, w której nasza babcia i dziadek zostaną w ten sposób narażeni na niebezpieczeństwo.

Telemarketerzy i obcy ludzie to nie tylko problem osób starszych. Ilość telefonów od nieznajomych lub telemarketerów do firmy musi być kontrolowana. Problem zaczyna się w momencie, gdy dane teleadresowe firmy zostaną opublikowane w rejestrze przedsiębiorców CEIDG. Po opublikowaniu danych kontaktowych w CEIDG zaczyna się lawina telefonów z banków, firm ubezpieczeniowych, serwisów telefonicznych.

Warto pobrać aplikację, aby mieć swoje kontakty na oku i uniknąć niechcianych telefonów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://infonumer.pl

 

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria