Biura coworkingowe – czym są i gdzie ich szukać w Warszawie?

Biura coworkingowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Jest to trend modny nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Odpowiada za to szereg różnych czynników, m.in. prężny rozwój start-upów oraz wzrost liczby osób pracujących jako freelancerzy.

Biuro coworkingowe – co to takiego?

Pod pojęciem biura coworkingowego należy rozumieć nowoczesny sposób organizacji pracy biurowej. Jest to dość szerokie zagadnienie, niemniej główna idea coworkingu sprowadza się do wynajmowania na określony czas przestrzeni wraz z biurkiem, krzesłem i lampką. Istnieje także możliwość wynajęcia gabinetu. W cenę czynszu wliczony jest dostęp do wi-fi oraz do zaplecza gospodarczego i stref odpoczynku.

Biuro coworkingowe – dlaczego warto?

Biuro coworkingowe to świetne rozwiązanie dla freelancerów, którym z różnych względów nie odpowiada praca w domu czy kawiarni (zbyt dużo czynników rozpraszających etc.). Coworking umożliwia oddzielenie życia prywatnego od zawodowego. Pozwala nawiązywać kontakty biznesowe oraz wymieniać się z innymi osobami cennymi informacjami i doświadczeniami. Wielu freelancerów w celu optymalizacji kosztów łączy coworking z pracą w  domu.

Coworking w Warszawie – gdzie wynająć biuro?

W stolicy centra coworkingowe powstają niczym grzyby po deszczu, co jest odpowiedzią na realne potrzeby rynku. Warszawa dysponuje zasobami powierzchni biurowych wynoszącymi ok. 5,5 mln m kw., co w tym obszarze czyni ją niekwestionowanym liderem w Polsce. To, gdzie najlepiej wynająć tu biuro coworkingowe, jest podyktowane indywidualnymi przesłankami. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale w centrum miasta, ale poszukiwane są również m.in. biura do wynajęcia na Mokotowie. Mokotów to obecnie jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji biznesowych w Warszawie. Wiele ofert w tej dzielnicy znajdziecie na stronie https://www.vertigoproperty.pl/oferta/biura-mokotow/.

Coworking w Warszawie – ile to kosztuje?

Średni koszt wynajmu biura coworkingowego w stolicy to 1200-1500 zł za miesiąc. Ostateczna cena uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji biura, standardu budynku i danego lokalu oraz od okresu obowiązywania umowy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria