Jakie firmy powinny rozważyć wynajem biura we Wrocławiu?

​Wrocławskie powierzchnie biurowe zawsze cieszyły się sporą popularnością, ale na ich wynajęciu korzystają nie tylko firmy działające od początku w regionie, a także przedsiębiorstwa o dość specyficznych potrzebach.

Prestiżowa lokalizacja w dobrej cenie

Biura do wynajęcia Wrocław to gratka dla firm, które szukają prestiżowych adresów, ale niekoniecznie dysponują budżetem pozwalającym na wynajem biura w Warszawie. Zresztą od kilku lat znaczenie Wrocławia jako centrum biznesowego jeszcze bardziej wzrosło. Objawia się to między innymi faktem, że pośród wrocławskich adresów są takie, które mają rozpoznawalność większą niż najpopularniejsze do tej pory biura w Warszawie czy Krakowie. Oczywiście kwestia prestiżu rzadko jest decydująca, niemniej jednak warto podkreślić, że i w tym rankingu Wrocławskie biura nie są bez szans.

Szansa na działalność międzynarodową

Biura we Wrocławiu to idealne rozwiązanie dla firm planujących rozwój regionalnej współpracy transgranicznej. Biura, które można wynająć na stronie https://www.officelist.pl/wroclaw właśnie ze względu na swoją lokalizację logistycznie ułatwiają prowadzenie działalności międzynarodowej czy to z Niemcami, czy z Czechami. Do Wrocławia przeniosło się w ostatnim czasie także sporo firm ukraińskich, więc także wschodnie kierunki otwierają się paradoksalnie przy zachodniej granicy. Znów – wiadomo, że dziś odległości nie stanowią wielkiej bariery w biznesie, szczególnie jeśli rozpatruje się działalność usługową, jednak geograficzna bliskość wciąż może mieć znaczenie.

Szeroki wybór wysokiej klasy biur

Trudno byłoby ocenić, czy najpierw wzrosło znaczenie biznesowe Wrocławia, czy najpierw przyspieszyło tempo budowy nowych biurowców. W tej chwili to jednak nieistotne, bo ważny jest efekt: duża dostępność biur w klasie A, czyli dobrze położonych, świetnie wyposażonych, w nowych budynkach. To ma spore znaczenie, bo w wielu centrach biznesowych w Polsce zwyczajnie już w miastach brakuje miejsc na tego rodzaju inwestycje, a mniejsza podaż oznacza wyższe ceny. Tymczasem decydując się na wynajem biura we Wrocławiu, można wciąż korzystać ze wszystkich dobrodziejstw najlepszych lokalizacji, ale za cenę niższą niż gdzie indziej. Rzecz jasna biur w klasie B czy C też jest sporo, ale akurat z tymi nie ma też problemu gdzie indziej – to biura klasy A są często najsłabiej dostępne.

Miasto o doskonałej opinii

Czy opinia o samym mieście może mieć jakiekolwiek przełożenie na opinię o firmie? Mogłoby się wydawać, że nie powinna, ale w praktyce często w jakiś sposób są one ze sobą związane. Warszawskie lokalizacje uchodzą za prestiżowe, ale i pretensjonalne i przepłacone, natomiast Wrocławia od lat korzy się z postępem i nowoczesnością, co na swój sposób sprzyja rozwojowi biznesu. Miasto, które rozwija się planowo (choć oczywiście nie bez pewnych problemów) jest domem dla wielu nowoczesnych firm, którym zależy w głównej mierze na dobrych warunkach do rozwoju, a w mniejszej na rozgłosie. Jeśli w dodatku biuro w takiej lokalizacji ma być tańsze i bardziej dostępne, to wszystkie podobne dodatkowe atuty są już jedynie piękną klamrą spinającą je wszystkie w jedną całość.

Biura we Wrocławiu nie są tylko alternatywą wobec tych w innych miastach. Dla wielu firm to lokalizacja pierwszego wyboru i już to samo w sobie stanowi idealny dowód na to, że warto założyć albo przenieść firmę do Wrocławia i działać w świetnym biurze, które będzie można tanio wynająć.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria