Z czego składa się proces pozycjonowania? 3 kluczowe elementy

​Wiele osób, decydujących się na założenie swojego sklepu internetowego słyszy, że przede wszystkim musi zadbać o pozycjonowanie. To rzeczywiście niezbędny proces, bez którego nie może istnieć żadna działalność w internecie. No ale co się mieści pod tym pojęciem? Z czego się składa? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Po co komu pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to podstawowy mechanizm generujący sprzedaż. Żaden sklep internetowy nie może się zatem bez niego obyć. On warunkuje popularność danej witryny wśród klientów. Aby skutecznie pozycjonować sklep internetowy należy zatem wziąć pod uwagę wiele czynników. To nie jest kwestia podjęcia kilku, niezbędnych działań, ale opracowania kompleksowej strategii. Zmieniające się każdego dnia algorytmy wyszukiwania powodują bowiem znaczące roszady w rankingu Google. Ci, którzy nie działają na bieżąco, szybko mogą utracić swoją wysoką dotąd pozycję. Z czego więc składa się pozycjonowanie sklepu internetowego? Należy wymienić trzy kluczowe elementy tego procesu.

Po pierwsze optymalizacja

Pierwszym krokiem do dobrze wypozycjonowanej strony internetowej jest optymalizacja. Należy ją rozumieć jako skuteczną i rozsądną budowę sklepu internetowego. Developerzy poszczególnych witryn otrzymują liczne rekomendacje od Google. Ich prawidłowe wdrożenie wpływa na dostępność i ocenę danej strony internetowej. Bez takiej bazy nie da się tworzyć działalności w internecie. Nieprawidłowo przeprowadzona optymalizacja może bowiem zniweczyć nawet najlepszą pracę, podejmowaną w innych przestrzeniach.

Po drugie treści

Pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga udziału nie tylko specjalistów od tworzenia stron, informatyków i grafików. Znaczącą rolę w tym procesie odgrywają również copywriterzy. Oni odpowiadają za treści, umieszczone na stronie. Poszczególne teksty muszą nie tylko zawierać stosowne słowa kluczowe, ale jednocześnie zachęcać klienta do zakupu. Istotne jest również samo, regularne umieszczanie unikalnych i wartościowych treści na stronach. Google docenia bowiem podmioty aktywne w internecie.

Po trzecie linkowanie

Pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga też odpowiedniego linkowania. Ten element jest w pewnym sensie "kropką nad i" całego procesu. Jeszcze niedawno stawiało się na jakiekolwiek linkowanie, które było bardzo chaotyczne i przypadkowe. Dzisiaj skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego zależy od wysokiej jakości linkowania, czyli umieszczania unikalnych artykułów na stronach podobnych tematycznie i prezentujących dobrą pozycję.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria