Czy płacenie kartą płatniczą na www to dobre rozwiązanie?

Karta płatnicza oraz inne formy transakcji bezgotówkowych znacząco zrewolucjonizowały rynek płatności. Najpierw pojawiły się w sklepach czy innych miejscach, w których dokonujemy transakcji (np. stacja benzynowa), a teraz powoli przechodzą również do Internetu.

Płatności bezgotówkowe

Wśród wszystkich sposobów realizowania płatności bezgotówkowych to właśnie płacenie kartą płatniczą wybierane jest stosunkowo często. Zarówno w sklepach i punktach stacjonarnych, jak i Internecie. Jest to duży komfort i wygoda. Posiadając kartę płatniczą, nie musimy się martwić o zasobność portfela. Stałe połączenie i dostęp do naszego konta bankowego jest dużym ułatwieniem. Nie martwiąc się o gotówkę w portfelu, możemy swobodnie poruszać się po restauracjach, czy lokalach handlowo-usługowych.

Płacenie kartą płatniczą może się odbywać nie tylko w punktach i sklepach stacjonarnych, ale także przez Internet. Wystarczy w przeznaczonym na to miejscu w formularzu wpisać dane karty:

  • kod weryfikacyjny CVC/CVV,
  • datę ważności,
  • numer karty.

Bezpieczeństwo płacenia kartą płatniczą

Płacenie kartą płatniczą jest wygodne i komfortowe. Ale czy na pewno bezpieczne? Możemy śmiało uspokoić wszystkich użytkowników kart płatniczych. Ta forma realizowania transakcji jest bezpieczna. Zarówno dane użytkowników, jak i informacje o karcie są specjalnie zabezpieczane. Standardy bezpieczeństwa zapewnia PCI SSC, czyli Payment Card Industry Security Standards Council.

Wszelkie transakcje dokonywane przy użyciu karty płatniczej są autoryzowane przez użytkowników. Co sprawia, że ich posiadacze mają jeszcze większe zaufanie do tego sposobu płatności. Dodatkową zaletą jest również usługa „chargeback”, która gwarantuje zwrot środków  w przypadku nie otrzymania usługi/produktu, błędu technicznego przy rozliczeniu transakcji oraz w sytuacji, gdy transakcja wydawała się podejrzana lub miała oznaki oszustwa.     

Płacenie kartą płatniczą w transakcjach biznesowych

Pomimo dużego zainteresowania płatnościami bezgotówkowymi, nadal wielu przedsiębiorców boi się tej formy transakcji. Jednak warto podkreślić, że obawy są zdecydowanie niepotrzebne! Wdrożenie płacenia kartą płatniczą będzie szybkie i proste. Biblioteki Tpay zawierają gotowe rozwiązania i specjalistyczną pomoc ekspertów.

Klienci bardzo często decydują się na zakup w sklepie, jeśli mogą w nim zapłacić kartą. Bezpieczne formy płatności przyciągają nowych konsumentów. Dzięki umożliwieniu płacenia kartami płatniczymi swoim Klientom nie tylko zyskasz w oczach stałych Klientów, ale także pozyskasz nowych.

Warto też rozważyć korzystanie z bramki TGATE, w których realizowanie płatności odbywa się bezpośrednio na stronie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria