Ochrona za pomocą pianek AC - kiedy i dlaczego warto je użyć?

 

W coraz większym stopniu pianki ochronne zastępują tradycyjne taśmy ostrzegawcze. Ich główne atuty to trwałość i lepsze zabezpieczenie mechaniczne, jednak w wielu sytuacjach okazuje się, że posiadają one znacznie więcej zalet. Istotne jest jednak, aby do konkretnego zastosowania wybrać piankę o wysokiej jakości.

Co to są pianki ochronne AC?

Pianka AC to przede wszystkim profile piankowe, które pełnią rolę "osłon" krawędzi konstrukcji, maszyn czy przedmiotów. Charakteryzują się jaskrawymi, kontrastującymi kolorami lub pokryte są materiałem fluorescencyjnym, co gwarantuje dobrą widoczność. Dodatkowo, fakt, że główna część pianki wykonana jest z miękkiej gąbki, minimalizuje ryzyko uszkodzeń i urazów spowodowanych zderzeniem. Pianki ochronne mocowane są za pomocą taśmy dwustronnej, aczkolwiek niektóre profile ze względu na swój kształt utrzymują się bez niej.

Zastosowania pianek AC ochronnych - od typowych do nietypowych

Z uwagi na szeroki wachlarz dostępnych wariantów - co można zobaczyć na stronie dystrybutora dla-przemyslu.pl/62-pianki-ochronne - rośnie również liczba potencjalnych zastosowań.

Niektóre pianki ochronne można zamontować na schodach, co zwiększa widoczność stopni i zmniejsza ryzyko zranienia podczas transportu ciężkich przedmiotów.

Wykorzystuje się je do zabezpieczania krawędzi i wystających elementów maszyn. Celem jest ochrona nie tylko samej maszyny, ale przede wszystkim pracownika, który może nieumyślnie uderzyć ręką lub nogą o krawędź. 

Pianki ochronne są stosowane do obrzeżenia przejść, drzwi i innych przeszkód w wewnętrznych ciągach komunikacyjnych. Profile fluorescencyjne są często wybierane na drogi ewakuacyjne, aby zapewnić podstawową widoczność, nawet bez dodatkowego oświetlenia.

Pianka ochronna może być wykorzystana do zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia mebli, półek czy stałych konstrukcji, takich jak słupy czy przewody elektryczne w sklepach lub magazynach.

Pianka zabezpieczająca umieszczona na odpowiedniej wysokości może zapobiegać uderzeniom kierowców w ściany i drzwi na parkingu, gdy otworzą je zbyt szeroko.

Pianka zabezpieczająca jest również coraz częściej wykorzystywana jako prosty zamiennik taśmy drogowej w wielu miejscach. Są one trwałe, często bardziej widoczne i zapewniają wyższy poziom ochrony mechanicznej.

Pianki ochronne są stosowane nie tylko przez wykonawców prowadzących sklepy i magazyny. Coraz częściej wykorzystują je np. mechanicy samochodowi, budowniczych kanałów, a nawet osoby prywatne, które chcą zabezpieczyć wejścia do piwnic czy wyjścia na strych. Lista zastosowań profili ochronnych jest bardzo długa - wszędzie tam, gdzie ważne jest zwiększenie widoczności pewnych wystających elementów, profil taki jest jednym z potencjalnych rozwiązań problemu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria