Ugoda - czy warto ją zawierać?

Wiele osób nad którymi wisi perspektywa spłaty długu, mogło spotkać się z propozycją zawarcia ugody z firmą windykacyjną. Choć do zawarcia ugody wielu dłużników podchodzi bardzo sceptycznie, jej podpisanie może stanowić istotną pomoc w długach i ułatwić uregulowanie wierzytelności.

Ugoda – istotna pomoc w długach

Ugoda to umowa, na podstawie której wierzyciel i dłużnik zgadzają się na pewne ustępstwa w celu osiągnięcia wzajemnego porozumienia. W praktyce, dokument ten daje Wam gwarancję, że spłata wierzytelności nastąpi zgodnie z ustalonymi w nim warunkami. A te mogą stanowić wielką pomoc w długach, przekładając się na efektywniejsze regulowanie zadłużenia.

Ratunek przed sądem i komornikiem

W przypadku nieuregulowania długu, sąd może Cię wezwać do natychmiastowej zapłaty całości zadłużenia. W przeciwnym razie w egzekucję długu zostanie zaangażowany komornik. Ma on prawo do zajęcia Twojego konta bankowego, pensji, a nawet do zlicytowania posiadanych przez Ciebie dóbr. Może to prowadzić do sytuacji, w której całkowicie stracisz panowanie nad swoim majątkiem.

Zawarcie ugody sprawia, że wszystkie kwestie związane z zadłużeniem omawiane będą między Tobą a firmą windykacyjną. Pozwoli to na elastyczne podejście do Twojej osobistej sytuacji oraz na  zindywidualizowanie sposobu regulowania wierzytelności.

Ugoda – współpraca na przejrzystych warunkach

Przede wszystkim zawarcie ugody oznacza, że swojego zadłużenia nie będziesz musiał spłacać od razu w całości. Firma windykacyjna może zaproponować Ci dogodne raty, dostosowane do Twoich zarobków i aktualnych potrzeb. Nie musisz więc martwić się, że cały Twój majątek nagle zostanie zlicytowany przez komornika: z firmą możesz się dogadać.

Ponadto, mając na względzie Twoją indywidualną sytuację, możesz zaproponować najbardziej odpowiadającą Ci formę spłaty -np. w formie przesunięcia terminu płatności. Z kolei w przypadku, gdy z powodu sytuacji losowej nie uda Ci się spłacić jednej raty, możliwe jest nienaliczanie z tego tytułu dodatkowych odsetek. Takie regulacje mogą stanowić autentyczną pomoc w długach.

Ustabilizowany system ratalny

Ugoda pozwoli Ci też na ustabilizowanie swojej płynności finansowej, umożliwiając Ci złapanie odpowiedniego rytmu spłat. Kiedy regulowanie uzgodnionych rat wejdzie Ci w nawyk, przestaniesz odczuwać wiszące nad Tobą jarzmo długu. Rozbicie wierzytelności daje realne szanse na ustabilizowanie kwestii Twojego zadłużenia i pozwoli Ci na jego swobodniejszą spłatę.

Bezpieczeństwo na piśmie

Zawierając ugodę masz pewność, że jej warunki nie ulegną zmianie – chyba, że po wcześniejszym uzgodnieniu nowych. Ugoda to gwarancja, że dług zostanie spłacony faktycznie w momencie, w którym na konto firmy windykacyjnej wpłynie ostatnia rata wierzytelności. Nie ma tu żadnego pola na nieuczciwe praktyki, które mogłyby wpędzić Cię w dalsze kłopoty.

Ugoda – dobry sposób na pokonanie długu

Ugoda to optymalna pomoc w długach. Pozwala na dogadanie z firmą windykacyjną warunków spłaty zadłużenia, dostosowując go do Twoich potrzeb. Ugoda umożliwia większą elastyczność i chroni przed praktykami stosowanymi przez sądy i komorników. Ugoda może być optymalnym wyborem, jeżeli zależy Ci na klarownej i bezpiecznej spłacie zobowiązań.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria