Przeglądarka Vivaldi – idealne narzędzie dla marketera

Już od roku wymagający użytkownicy Internetu cieszą się z prężne rozwijanej przeglądarki Vivaldi, za której powstaniem stoi były współzałożyciel i Prezes Zarządu przeglądarki Opera, Jon Stephenson von Tetzchner.

Przeglądarka Vivaldi - innowacyjna na przekór utartym stereotypom

Dla każdego marketera Internet to jedno z podstawowych narzędzi pracy. Podczas gdy inne przeglądarki wciąż kładą nacisk na redukcję funkcjonalności, Vivaldi idzie pod prąd. W prostym i estetycznym interfejsie dostarcza wielu innowacyjnych i użytecznych narzędzi oraz możliwość dostosowania do indywidualnego stylu pracy i potrzeb. Takie podejście może zrewolucjonizować codzienną pracę w internecie, czyniąc ją znacznie płynniejszą, efektywniejszą, szybszą i przyjemniejszą.

1.Ustawienia kart które można ustawić w dowolny i wygodny sposób np. można przypisać nazwy dowolnej grupie kart. Zmiana nazwy grupy kart jest niezwykle prosta — wystarczy kliknąć na grupę prawym przyciskiem myszy i wybrać „Zmień nazwę grupy kart”. Wybrana nazwa zostanie naniesiona na grupę kart. Jest to szczególnie przydatne w trakcie przeglądania stron o podobnej treści, np. monitoring mediów, media technologiczne, media społecznościowe, stocki ze zdjęciami/grafikami itd. Można równolegle na jednym ekranie mieć otwarte 2 lub więcej kart z podglądem – czyli np. czytamy artykuł branżowy bądź szukamy zdjęć na stocku a jednocześnie w tej samej karcie mamy otwarty profil Facebook
i moderujemy dyskusję na firmowym profilu.

2. Pasek kart daje możliwość dowolnej personalizacji ustawień (położenia). Zarówno tradycyjnie u góry, jak i po lewej, bądź po prawej stronie ekranu lub na jego dole. Jak użytkownikowi wygodniej.

3. Motywy użytkownika to możliwość dostosowania wyglądu i zmiany koloru interfejsu przeglądarki w trakcie przeglądania poszczególnych stron. Użytkownik może zarówno skorzystać z gotowych propozycji jak i stworzyć swój własny indywidualny motyw kolorystyczny. Możliwości personalizacji są miliony! A to dopiero początek odkrywania przeglądarki. Vivaldi ma również interfejs adaptacyjny czyli dostosowujący się kolorystycznie do stron, które są przeglądane. Może również dostosowywać kolorystykę interfejsu do przeglądanych stron, dzięki czemu staną się one łatwe do rozpoznania (zidentyfikowania) pośród przeglądanych przez usera stron
https://www.youtube.com/watch?v=l4wyvKMRVeY

4. Powiększenie stron dla każdej karty oddzielnie to bardzo użyteczna funkcja pozwalająca na wygodne ich przeglądanie. Zakresy powiększenia to 20-500% oryginalnego rozmiaru strony. Jest to wyjątkowo użyteczne jeśli chce się sprawdzić czy np. zdjęcia na stronie www dobrze się wyświetlają (nie mają pikselozy przy powieszeniu) bądź, czy strona poprawnie wyświetla się na różnej wielkości monitorach. Używanie suwaka jest bardzo proste – wystarczy na dole karty ustawić dokładną wartość lub klikając w nią myszą.

5. Panele w Przeglądarce Vivaldi umożliwiają łatwy dostęp do zakładek i zarządzanie nimi. Niezwykle poręczny panel notatek pozwala notować i zbierać ważne informacje ze stron - wraz z automatycznie zapisywanymi linkami skąd pochodzi dany tekst, a także automatycznie dodanymi zrzutami ekranów. W panelach webowych można umieścić podgląd najczęściej używanych stron,

6. Zrzuty z ekranu stały się ważnym narzędziem ułatwiającym codzienną pracę i komunikację. Dlatego teraz w Vivaldi można w prosty sposób uchwycić to, co widać na ekranie – bezpośrednio z poziomu okna przeglądarki. Nowa funkcja, która pojawiła się w najnowszej wersji 1.7 pozwala również na zapisywanie i udostępnianie zrzutów całych stron – włączając nawet to, co znajduje się poza aktualnie widocznym obszarem. Można też przechwycić wybrany wycinek ekranu, w tym również interfejs samej przeglądarki. Jednym ze sposobów wykonania zrzutu ekranu w Vivaldi jest skorzystanie z ikony aparatu na pasku stanu.

7.Sesje pozwalają na natychmiastowe zapamiętanie wszystkich otwartych kart, np. z jednego projektu i przełączyć się na inny zestaw kart z drugiego projektu. Można też mieć otwartych równocześnie kilka otwartych okien i w każdym (zapamiętywać i otwierać) karty z innego projektu.

To tylko wybrane funkcje przeglądarki Vivaldi, której ostania stabilna wersja wydana 8-go lutego br. Każdy marketer wśród wielu funkcji znajdzie te które na pewno nie tylko uprzyjemnią ale również sprawią że codzienna praca będzie bardziej efektywna i szybsza.   

Kreatywność

Vivaldi to jedna z najbardziej kreatywnych przeglądarek na świecie. Wyróżnia się nie tylko podejściem do użytkownika, który jest zawsze w centrum zainteresowania jej twórców ale również proponowanymi funkcjonalnościami. Vivaldi jako pierwszy pokazał na taką skalę możliwość personalizacji narzędzia, jakim jest przeglądarka internetowa. Jako pierwsza i jedyna przeglądarka na świecie wprowadziła integrację z kolorowym oświetleniem Philips Hue. Każde kolejne wydanie to nowe ciekawe funkcje przydatne w codziennej pracy i zabawie. Przyjemnie zaskakujące użytkowników na całym świecie.  Aby móc pracować szybciej, efektywnej i w zgodzie z ulubionym stylem pracy w Vivaldim można te same akcje wywoływać na różne sposoby dzięki bogatym i konfigurowalny zestawem skrótów klawiatury. Osobom lubiącym pracę myszką przypadnie do gustu sterowanie gestami myszy (również konfigurowalne), dostępne są też szybkie komendy pod klawiszem F2, dzięki którym można np. znaleźć kartę, zakładkę lub adres www.

Społeczność to podstawa

Vivaldi to nie tylko anglojęzyczne kanały społecznościowe: blog, forum, profile na Twitterze, Instagramie, Linkedin czy Facebooku. Vivaldi, jeśli jest taka potrzeba tworzy kanały społecznościowe lokalne, skierowane i tworzone przez użytkowników w poszczególnych krajach. Między innymi w Polsce. Prężnie działa grupa Vivaldi Polska na Facebooku, profil na Twitterze czy polskie forum na Vivaldi.net. Polska społeczność była również inicjatorem 2 funkcjonalności zaprezentowanych w wersji Vivaldi 1.4 i bardzo dobrze przyjętych na całym świecie Pierwsza z nich to możliwość ustalenia  harmonogramu zmiany motywów, który pozwala przypisać preferowany schemat kolorystyczny do określonej pory dnia https://www.youtube.com/watch?v=4r2wSFfIPSE. Druga to umożliwienie natychmiastowego przywrócenia zamkniętej karty poprzez kliknięcie ikony kosza środkowym przyciskiem myszy. Vivaldi to firma stawiająca na bardzo mocny i naturalny sposób na współpracę z użytkownikami zgodnie z zasadą przyświecającą twórcy i zespołowi „Przeglądarka dla naszych przyjaciół”.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria