Termos – nieodłączny element podróży. Jaki wybrać?

Entuzjaści turystyki pieszej czy spania pod namiotem z pewnością wiedzą, jak przydatnym ekwipunkiem może się okazać dobry termos. Ten niepozorny produkt doskonale nadaje się do przechowywania napojów, zarówno ciepłych, jak i zimnych. Jego właściwości izolacyjne gwarantują utrzymanie stałej temperatury cieszy, a to z kolei powoduje, że termosy świetnie sprawdzą się podczas lata, jak i w trakcie zimy. Co warto wiedzieć o tych produktach, żeby zaopatrzyć się w porządny model?

Termos to idealne naczynie dla wszystkich miłośników aktywności outdoorowej. Można go ze sobą zabrać w góry, na rower czy po prostu na wędrówkę poza miastem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby termos z gorącą kawą czy herbatą zabrać ze sobą do pracy czy dać dziecku do szkoły. Obecnie można znaleźć w sklepach termosy o bardzo różnych pojemnościach (najczęściej od 0,5-litrowych do litrowych), dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiedni do swoich potrzeb. Inny bowiem model termosu będzie potrzebny wprawnemu wspinaczowi, inny osobie lubiącej wyjść na dłuższy spacer od czasu do czasu.

Rodzaje termosów

Termos składa się nie tylko z obudowy, ale też innych elementów. Bardzo istotny jest korek, który może być manualny lub automatyczny. Ten pierwszy otwiera się poprzez odkręcanie, ten drugi po naciśnięciu. Ważna jest także nakrętka, która może być wykonana z różnych materiałów, ale najczęściej pełni rolę kubka. Niekiedy pod nakrętką znajduje się też drugi kubek, aby z napoju w termosie mogły skorzystać dwie osoby. Jakie rodzaje termosów można wyróżnić?

  1. Termosy plastikowe – to najbardziej popularne modele, przede wszystkim ze względu na cenę. Z wierzchu pokryte są tworzywem sztucznym, natomiast wewnątrz posiadają szklany wkład. Z tego też powodu są dość ciężkie i raczej nie sprawdzą się podczas dłuższych wędrówek.
  2. Termosy stalowe – to bardzo wytrzymałe wyroby, a ponadto lżejsze od termosów plastikowych. Idealne na długotrwałe wyprawy. Trzeba jednak wziąć też pod uwagę, że termosy stalowe nieco gorzej utrzymują temperaturę napojów od termosów z wkładem szklanym.

Jaki powinien być dobry termos?

Porządny termos powinien długo utrzymywać temperaturę napoju, nawet do 20 godzin, zwłaszcza w przypadku osób uprawiających turystykę pieszą czy wspinaczkę. Podczas wędrowania przyda się także dodatkowa rączka lub pasek przy termosie. Dobry termos to także produkt lekki, odporny na uszkodzenia, o antypoślizgowej powierzchni i dobrany pod względem pojemnościowym do potrzeb konkretnej osoby.

Termos obiadowy

Termosy obiadowe to specyficzne produkty, przeznaczone do przenoszenia żywności, a nie tylko napojów. Są zdecydowanie szersze od termosów do kawy czy herbaty, dzięki czemu można też z nich bezpośrednio jeść. Termos obiadowy sprawdzi się podczas wycieczek, ale też może posłużyć jako naczynie do transportu jedzenia do pracy. Najczęściej utrzymuje temperaturę potraw przez około 4 do 6 godzin. Można przechowywać w nim zupy, gulasze i wiele innych potraw.

Termos to doskonałe naczynie dla piechurów czy bywalców kempingu. Jest dobrą alternatywą dla kubków termicznych, a termos obiadowy stanowi idealny zamiennik dla lunch boxów. Termos powinien być przede wszystkim szczelny, lekki i odporny na uszkodzenia. Warto zdecydować się na zakup tego produktu, aby móc cieszyć się gorącą kawą lub herbatą podczas chłodniejszych dni czy zimnym napojem w lecie. Można też zdecydować się na zakup termosu z dwoma komorami, który umożliwi transport dwóch różnych cieszy. Przy termosie obiadowym nie może natomiast zabraknąć porządnych zatrzasków i zaworu bezpieczeństwa.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria