Motywacja bez tajemnic – sprawdź, jakie metody są najskuteczniejsze

Zmotywowany do osiągania wysokich wyników pracownik to wartość bezcenna dla każdego pracodawcy. Duże zaangażowanie w wypełnianie powierzonych obowiązków, podejmowanie dodatkowego wysiłku, praca skoncentrowana na polepszaniu wyników sprzedaży – wszystko to zdecydowanie zwiększa wydajność, a tym samym poprawia funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa i generuje większe zyski. Sposobów na motywowanie pracowników do większego zaangażowania jest naprawdę wiele, niestety nie każdy z nich jest równie skuteczny. Jak zatem znaleźć ten właściwy i jedyny? Okazuje się, że najlepsze wyniki w zakresie motywacji pracowników pozwalają wypracować te metody, które są atrakcyjne dla samych zainteresowanych. Jedną z nich jest sport, który działa w dwójnasób na poprawę wydajności pracy zatrudnianych osób.

W zdrowym ciele…

Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma aktywność fizyczna. Regularne uprawianie sportu wzmacnia naszą kondycję i ogólną wydolność organizmu. Ale zalety płynące z podejmowania aktywności nie ograniczają się wyłącznie do sfery fizycznej. Wysiłek poprawia także pracę naszego umysłu, podnosi koncentrację, przyspiesza i usprawnia procesy myślowe (w tym również myślenie przestrzenne), polepsza nasze samopoczucie i po prostu sprawia, że mamy więcej energii oraz chęci do działania. Wszystkie te cechy w bezpośredni sposób wpływają na jakość naszej pracy, zdecydowanie ją poprawiając.

Nie bez znaczenia dla efektowności naszych działań pozostaje też odczuwane zadowolenie ze spełniania swoich pasji i aspiracji. Innym słowy – im lepiej czujemy się sami ze sobą, tym więcej mamy sił i chętniej angażujemy się w pracę zawodową, którą zaczynamy postrzegać nie tylko w kategorii obowiązku, ale też jako szansę na rozwój osobisty, w związku z czym jej wykonywanie staje się dla nas prawdziwą przyjemnością.

Dwa w jednym, czyli Karta Flexi Pass

Biorąc po uwagę fakt, jak ważne jest odpowiednie zmotywowanie pracownika oraz dbanie o jego kondycję i dobre samopoczucie, warto rozważyć skorzystanie z absolutnie wyjątkowego narzędzia, jakim jest Karta Flexi Pass przygotowana przez firmę Sodexo. Korzystając z niej, pracodawca ma szansę podarować swoim pracownikom chwilę czasu dla siebie i jednocześnie udowadniając, że każdy aspekt ich życia jest dla niego równie ważny.

Karta to bardzo uniwersalne narzędzie, które świetnie sprawdza się w przypadku wielu osób o zróżnicowanych upodobaniach, zapewniając każdej z nich dostęp do ulubionych zajęć i form rozrywki. W ramach korzystania z karty pracownik otrzymuje możliwość uczestnictwa w interesujących zajęciach sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Duży wybór mocno zróżnicowanych form aktywności umożliwia każdemu obdarowanemu wybór tej, która sprawia mu najwięcej przyjemności. Właśnie dzięki temu wykorzystanie w programach motywacyjnych karty staje się niezwykle skuteczne.

Karta zapewnia dostęp do wielu różnych zajęć w zaskakująco niskich cenach oraz możliwość uczestniczenia w nich wraz z najbliższymi. Ten ostatni czynnik jest równie istotny, bo przecież pracownicy pragną czas po pracy spędzać z najbliższymi. Środki zgromadzone w ramach karty nie przepadają, jeśli nie zostaną wykorzystane w danym miesiącu, ale przechodzą na kolejny, co umożliwia ich wykorzystanie w sposób zgodny ze swoimi oczekiwaniami.

Ponadto pracodawca przez cały czas trwania programu ma możliwość rozszerzania dostępnej oferty i wzbogacania jej w nowe rodzaje zajęć. Karta Flexi Pass firmy Sodexo to dla pracownika szansa na zasłużoną chwilę aktywnego wypoczynku i relaksu, dla pracodawcy zaś skuteczne narzędzie wzmacniania motywacji zatrudnianych przez niego osób, uwzględniające ich indywidualne potrzeby i oczekiwania.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria