Jak wybrać ekspander?

Każdy sportowiec wie, jak bardzo istotne jest urozmaicenie treningów. Ciągłe wykonywanie tych samych ćwiczeń może skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej, nawet mimo zalet dla zdrowia i urody, jakie za sobą niesie. Aby nie dopuścić do frustracji, warto od czasu do czasu wykorzystać w treningu ciekawe akcesoria. Jednym z nich jest popularny niegdyś ekspander, który teraz wraca do łask entuzjastów sportu. Co warto wiedzieć o tym sprzęcie?

Ekspandery to bardzo praktyczne przyrządy treningowe. Składają się ze specjalnych uchwytów połączonych linkami, przy czym linki te mogą być gumowe lub metalowe. Główną zaletą tego rodzaju sprzętu jest jego funkcjonalność, bowiem może posłużyć do wzmacniania i kształtowania bardzo różnych partii ciała, np. ramion, brzucha, pośladków, ud, pleców. To, jakie mięśnie będą pracowały, zależy wyłącznie od osoby trenującej. Do wyboru jest bardzo dużo różnych zestawów ćwiczeń, które można wykonywać bez problemu w domu. Jakie ekspandery można znaleźć w sklepach?

Rodzaje ekspanderów

Mogłoby się wydawać, że moda na ekspandery całkowicie minęła. Jednak tak naprawdę miłośnicy sportu znów zaczynają po nie sięgać. O ich dużej praktyczności świadczy chociażby to, że są niewielkie rozmiarowo, a więc można je przechowywać w domu, a nawet zabierać na wyjazdy służbowe czy urlopowe. Ponadto ekspandery są też bardzo tanie, co dodatkowo zachęca do ich zakupu. Spodobają się zwłaszcza początkującym amatorom wysiłku fizycznego, ale i profesjonaliści często i chętnie z nich korzystają. Jakie rodzaje ekspanderów wyróżniamy?

a)Klasyczne – to ekspandery w formie kilku linek lub sprężyn z uchwytami na obu końcach. Najbardziej popularne i najczęściej wybierane przez entuzjastów aktywności fizycznej. W niektórych modelach linki lub sprężyny można odczepiać, aby zmniejszyć opór.

b)Ekspander-ósemka – bardzo podobny do ekspandera klasycznego. Składa się z dwóch, grubych linek zakończonych uchwytami i połączonych pośrodku, dzięki czemu przypomina cyfrę „8”. Nadaje się do ćwiczeń górnych partii ciała.

c)Ekspander-ring – to ekspander, jak sama nazwa wskazuje, w postaci koła z miękkimi uchwytami. To najlepszy sprzęt dla miłośników pilatesu.

d)Ekspander na nogi – to specjalny ekspander z dwoma uchwytami na stopy, sprężyną i rączką do trzymania. Przypomina nieco wioślarza w wersji mini. Nadaje się do ćwiczeń dolnych partii ciała oraz brzucha.

Ekspander gumowy czy metalowy?

Wiele osób nie do końca orientuje się, jaki ekspander wybrać: gumowy czy metalowy? Oba pełnią tę samą funkcję, jednak znacząco różnią się od siebie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że oba rodzaje ekspanderów mogą mieć wyciągane linki, co jest bardzo praktycznym udogodnieniem. Jednak przede wszystkim poleca się ekspandery gumowe, ponieważ można je mocniej rozciągać w porównaniu z ekspanderami sprężynowymi.

Zakup ekspandera – na co jeszcze zwrócić uwagę?

W przypadku ekspanderów bardzo ważna jest ich długość. To ona bowiem decyduje o tym, czy będą wyłącznie przyrządami do wzmacniania górnych partii ciała, czy może też posłużą do kształtowania mięśni nóg. Najlepiej dobierać ekspander do rozpiętości ramion i własnego wzrostu, wówczas będzie on najbardziej optymalny. Ważne są także wygodne uchwyty, które nie powinny wysuwać się z dłoni podczas ćwiczeń. Warto skorzystać z rankingu ekspanderów.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria