Jak najlepiej wynająć biuro?

Szukając odpowiedniego biura na siedzibę swojego przedsiębiorstwa trzeba wziąć pod uwagę m.in. lokalizację i cenę wynajmu. Okazuje się jednak, że obecnie istnieje kilka wariantów wynajmu, które są doskonałymi rozwiązaniami dla małych firm.

Tradycyjny wynajem

Jedną z możliwości uzyskania biura dla firmy, jest tradycyjne wynajęcie przestrzeni. W takim wypadku to właściciel nieruchomości przygotowuje biuro dla najemcy i jego podwładnych. Przedsiębiorca nie musi martwić się o koszty remontu czy odnowy wnętrz. Poza tym, taki wynajem trwa zazwyczaj kilka lat. Jest to wygodne rozwiązanie, bo po wygaśnięciu umowy, w razie potrzeby, można bez przeszkód znaleźć biuro w innej lokalizacji. Trzeba pamiętać, że cena wynajmu różni się w zależności od tego, gdzie znajduje się budynek. Biura ulokowane w centrum zawsze będą droższe niż te umieszczone na obrzeżach miasta. Alternatywną wersją wynajmu długoterminowego jest możliwość wynajęcia biura na godziny. Taką usługę oferuje na przykład firma: http://www.omnioffice.pl/. Jest to bardzo wygodne dla osób, które na co dzień nie potrzebują korzystać z przestrzeni biurowej.

Współdzielenie biura

Inną możliwością wynajmu jest tzw. coworking czyli współdzielenie przestrzeni biurowej. Najemca ma do dyspozycji własne biurko, albo osobne pomieszczenie, w zależności od preferencji. Poza tym, może bez problemu korzystać ze wspólnej przestrzeni – pomieszczenia z aneksem oraz zaplecza biurowego – skanera, fau, sal konferencyjnych i drukarki. Dodatkowo, biuro współdzielone jest dostępne całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

Biuro wirtualne

Coraz bardziej popularna staje się usługa wirtualnego biura. Przedsiębiorca otrzymuje adres korespondencyjny, na który będzie otrzymywał wszystkie listy związane z firmą oraz możliwość umawiania spotkań ze swoimi klientami w określonych lokalizacjach. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie potrzebują przestrzeni biurowej np. freelancerów. Wraz z adresem siedziby klient otrzymuje pomoc w kwestiach księgowo-finansowych, obsługę połączeń telefonicznych do firmy i obsługę spotkań biznesowych. Wirtualne biura znajdują się w ekskluzywnych biurowcach w centrach miast, co wpływa pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa.

Jak widać metod wynajmu przestrzeni biurowej jest sporo. Można wybrać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Oczywiście poza biurami można wynajmować również sale konferencyjne. Poza tym, firmy oferujące usługę wynajmu przestrzeni często mają w pakiecie dodatkową pomoc w księgowości, co jest niezwykle pomocne na przykład dla freelancerów i mikro przedsiębiorstw. Nowoczesne biura są nastawione na dopasowanie się do potrzeb klienta. Warunki wynajmu są elastyczne, a koszty dotyczą realnego użytkowania przestrzeni biurowej.   

 

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria