Ile możliwości daje praca w Warszawie?

Warszawa to największe miasto w Polsce, a jednocześnie jej stolica. Położona jest w środkowo-wschodniej części Polski, nad Wisłą. Dla wielu Warszawa to taki „polski sen” - utarło się bowiem, że Warszawa daje naprawdę mnóstwo możliwości rozwoju, że jest dużo miejsc pracy, że są wspaniałe uczelnie wyższe i że generalnie naprawdę warto tu pojechać. Ale nie wszyscy będą mogli liczyć na zatrudnienie w Warszawie – jest bowiem dużo zawodów, w których występuje przepełnienie i nie ma już w nich miejsc do pracy, a jeśli są to sporadycznie i od razu jest mnóstwo chętnych na to jedno, jedyne miejsce. W jakim fachu można liczyć na zatrudnienie, kiedy wyjeżdża się do Warszawy?

Gdzie na pewno można rozpocząć pracę w Warszawie?

Są takie zawody, które przez barometr zawodów, zostały uznane za silnie pożądane – nie tylko w samej Warszawie, ale również w województwie mazowieckim. Okazuje się, że najwięcej brakuje… pracowników poczty, a także listonoszy i kurierów. Potrzebuje się również robotników budowlanych – wiadomo, że w tak wielkim mieście jak Warszawa nieustannie się coś buduje. Wystarczy przejechać się komunikacją miejską, aby niemalże w każdym miejscu dotrzeć do jakiegoś placu budowy.

W drugiej kolejności są takie zawody, które są poszukiwane, ale już nie tak bardzo jak te pierwsze – na liście znaleźć można naprawdę wiele ciekawych zawodów, w których można rozpocząć swoją karierę m.in. jako kucharz, lekarz lub samodzielny księgowy. Równie potrzebni są ludzie do pracy fizycznej – magazynierzy, a także kierowcy. Tutaj również wymienieni zostali kurierzy – zdecydowanie można liczyć na zatrudnienie właśnie w tym zawodzie.

Jest znacznie więcej miejsc pracy, które można obsadzić, jeśli decyduje się na wyjazd do Warszawy. Wystarczy dokładnie poznać rynek pracy w tym miejscu, aby wiedzieć, czy taka wyprowadzka do dużego miasta nam się opłaca, czy też raczej powinniśmy poszukać gdzie indziej.

Oferty pracy w Warszawie

Jest wiele stron, które udostępniają ogłoszenia o pracę – niektóre płatne, inne nie. Niektóre pozwalają na dopasowanie swojego CV pod daną ofertę, w innych można liczyć na inne, wartościowe dodatki. Z naszej strony możemy polecić https://pinbook.pl/praca/warszawa – przetestowaliśmy i wiemy, że możecie znaleźć tam swoją wymarzoną pracę w stolicy naszego kraju. Możecie również dzięki temu samodzielnie zbadać na jakie profesje jest zapotrzebowanie.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria