Jaki komputer mobilny wybrać?

Urządzenia mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są coraz chętniej wybierane zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i przez firmy. Oferta komputerów mobilnych jest szersza niż mogłoby się wydawać, co wcale nie ułatwia dokonania wyboru.

Laptop, notebook czy ultrabook?

Oferta komputerów przenośnych jest szeroka i dostosowana do wielu różnorodnych zastosowań. Każdy typ urządzeń mobilnych znajdzie swoich użytkowników i świetnie nadaje się do określonych działań. Dziś granica pomiędzy klasycznymi laptopami i ultrabookami pomału się zaciera, bo coraz więcej laptopów to urządzenia o smukłych obudowach i bardzo lekkiej konstrukcji, ale w przypadku sprzętów budżetowych i z najwyższej półki te różnice wciąż są wyraźne. Jeszcze kilka dobrych lat temu noszenie laptopa przy sobie było sporym obciążeniem. Ciążyła obudowa, komponenty, zasilacz. Dziś sprzęty tego typu są o wiele lżejsze i można nosić je w torebce lub plecaku bez większego trudu. Czy wobec tego ma sens kupowanie ultrabooka zamiast laptopa.

Laptop, pod względem parametrów, na ogół przewyższa inne urządzenia mobilne. Nie jest celowo „odchudzany”, ale i tak jego waga i gabaryty są coraz bardziej kompaktowe. Laptopy, na ogół, wyróżniają się wyższą funkcjonalnością niż inne rodzaje urządzeń mobilnych, często też są wydajniejsze, ale to może odbijać się na zapotrzebowaniu na energię i szybszym rozładowywaniu się baterii.

Jeśli zależy nam na urządzeniu maksymalnie lekkim, mobilnym i funkcjonalnym, to dobrym wyborem wydaje się być ultrabook. To sprzęt o niskiej masie, bardzo smukłej obudowie i niższym zapotrzebowaniu na energię. W ultrabookach znajdują się energooszczędne procesory, a pozostałe komponenty również nie są dużym obciążeniem dla baterii, co pozwala korzystać z urządzenia w pełni mobilnie i komfortowo przez dłuższy czas. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wśród ultrabooków można znaleźć dobre urządzenia w stosunkowo niskiej cenie. Jeśli nasz budżet nie jest duży, warto skupić się na modelach do 2000 złotych, a w tej cenie bez problemu znajdziemy urządzenie do użytku indywidualnego i do pracy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poradniku: https://www.morele.net/wiadomosc/ultrabook-do-2000-zl-jaki-wybrac-polecane-modele/7956/

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa lub ultrabooka?

Urządzenia mobilne, które można znaleźć w sprzedaży to mocno zróżnicowana grupa produktów, w której są zarówno wydajne sprzęty, na których można z powodzeniem uruchomić nowsze gry, jak również urządzenia budżetowe do podstawowych zastosowań. By wybrać dobrze, warto skupić się na kilku kluczowych kwestiach.

Jedną z nich jest wydajność urządzenia, która będzie uzależniona od zastosowanego procesora, a konkretniej od liczby rdzeni i wątków oraz od poziomu taktowania (im wyższy, tym lepiej, ale też tym wyższe zapotrzebowanie na energię). Nie bez znaczenia jest również karta graficzna. W tańszych laptopach i ultrabookach stosowane są niemal wyłącznie układy GPU zintegrowane, ale w modelach z nieco wyższej półki można znaleźć układy graficzne dedykowane, co zawsze będzie wydajniejszym i lepszym rozwiązaniem, jeśli urządzenie ma nam posłużyć do czegoś więcej niż tylko do prostych prac biurowych. Istotną kwestią jest także ilość pamięci RAM, mile widziany byłby także dysk SSD oraz pojemny akumulator. Warto zwrócić uwagę także na detale techniczne, gabaryty urządzenia, oferowane porty i gniazda oraz na markę. Zdecydowanie nie warto sięgać po sprzęt firm, które cieszą się złą sławą w tej branży lub które są znane ze słabych urządzeń, które szybko się psują. Jeśli zależy nam na jakości, ale nie chcemy wydawać fortuny, warto zwrócić oko ku laptopom i ultrabookom marki Asus. W ofercie tej firmy można znaleźć rozwiązania na każdą kieszeń. https://www.morele.net/laptopy/laptopy/notebooki-laptopy-ultrabooki-31/,,,,,25,,,,,/1/

Urządzenia mobilne doskonale sprawdzają się w wielu codziennych zastosowaniach, w domu, pracy i na wyjazdach. Dzięki przenośnej konstrukcji, można zabrać je ze sobą wszędzie i korzystać z nich dla zabawy lub w celach zarobkowych, gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli.

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria