Przewierty w betonie – kiedy ich wykonanie jest niezbędne?

Budowa obiektu mieszkalnego, biurowego czy handlowego składa się z wielu etapów. Jednym z nich są prace instalacyjne. Ich realizację często poprzedzają przewierty w betonie. Jaka technika zapewnia precyzyjne wykonanie otworów?

Dlaczego przewierty w betonie pod instalacje wykonuje się techniką diamentową?

Beton to dziś jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Wiercenie w nim wiąże się jednak z pewnymi trudnościami – beton jest twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne i w związku z tym wymaga użycia dedykowanych narzędzi. Gdy do wykonania są przewierty w betonie w całym budynku, liczy się zarówno efekt estetyczny, jak i tempo prac. Te warunki spełnia technika diamentowa.

Przewierty w betonie wykonywane techniką diamentową nie wymagają dodatkowej obróbki. Dzięki temu, że ich krawędzie są gładkie, można od razu przystąpić do dalszych prac. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami wiercenia, przewierty w betonie techniką diamentową nie generują też pyłu – ma to związek z doprowadzaniem do wierteł wody.

Jakie przewierty w betonie pod instalacje można wykonać techniką diamentowa?

Przewierty w betonie technika diamentowa wykonuje się m.in. wówczas, gdy w planach jest przeprowadzenie prac instalacyjnych (przewierty w posadzkach przemysłowych). Przy pomocy diamentowych wierteł możliwe jest wykonanie otworów pod różne instalacje, w tym: wentylacyjną, wodną, kanalizacyjną, elektryczną czy gazową.

Dużą zaletą techniki diamentowej są przewierty w betonie o różnych parametrach. Dysponując wiertłami pokrytymi warstwą diamentu, możliwe jest:

  • Uzyskanie otworów o różnych średnicach
  • Wykonanie otworów zarówno przelotowych, jak i nieprzelotowych
  • Wiercenie pod różnymi kątami

To kolejne różnice między wierceniem w betonie techniką diamentową a użyciem metod konwencjonalnych. Przewierty w betonie wykonane przy pomocy diamentowych wierteł nie zagrażają przy tym konstrukcji.

Gdzie zamówić przewierty w betonie techniką diamentową pod instalacje?

Wiercenie techniką diamentową wymaga dostępu do sprzętu. Samo posiadanie urządzeń, w tym wierteł diamentowych, nie oznacza jednak jeszcze sukcesu – kluczowe jest doświadczenie. Właśnie dlatego najlepiej zamówić przewierty w betonie pod instalacje w firmie specjalizującej się w takich pracach. Na Dolnym Śląsku jest to firma Rcut, która wykonuje zlecenia na terenie całej Polski.

W zależności od potrzeb klienta firma Rcut jest w stanie wykonać przewierty w betonie i żelbecie (betonie zbrojonym). Jej oferta obejmuje też cięcie betonu i rozbiórki techniczne.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria