Czy wymiana euro w internecie jest bezpieczna?

Zalet kantorów internetowych chyba nie trzeba już przedstawiać. Wymieniają tam miliony Polaków, doceniając korzystny kurs euro i innych walut oraz szybkość i wygodę wymiany. A jak jest z bezpieczeństwem e-kantorów?

Najpierw należy zaznaczyć, że wymiana pieniędzy w kantorze tradycyjnym też niesie ze sobą elementy ryzyka. Ponieważ spacerując po mieście z większą sumą pieniędzy, narażamy się na napad, rabunek, a nawet, wymieniając w niepewnych źródłach, na otrzymanie fałszywych banknotów. Bankowość elektroniczna jest  tutaj pod tym względem dużo pewniejsza.

Kurs euro

Jeśli jednak chcemy kupić euro po niskim kursie, albo sprzedać euro po wysokim, warto korzystać z kantorów internetowych i platform społecznościowych w sieci. Tam kursy są najlepsze - można je sprawdzić na przykład na największej platformie wymiany walut - Walutomat.pl - https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Bezpieczny wymiana euro w kantorze

Jak dba o bezpieczeństwo kantor internetowy? Przede wszystkim warto wybierać takie podmioty, które podlegają pod Komisję Nadzoru Finansowego, jako Krajowe Instytucje Płatnicze. Ponadto trzeba wybierać platformy, które długo działają na rynku i mogą pochwalić się tysiącami (a nawet setkami tysięcy) pozytywnych opinii w sieci. Tutaj warto sprawdzać na przykład Opineo.pl, media społecznościowe, czy fora.

Ważne jest także szyfrowanie strony certyfikatami np. SSL. Wymóg ustawienia długiego hasła, potwierdzanie zmiany danych i operacji SMSami - to także opcje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów kantorów internetowych. O wiarygodności danej platformy świadczą też certyfikaty, nagrody, potwierdzenia jakości nadawane przez niezależne instytucje.

Aby rozpocząć wymianę euro na takiej platformie, należy zarejestrować się i podać dane osobowe. Wymaga tego ustawa o Przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i terroryzmowi, więc jest to także kwestia naszego bezpieczeństwa. Gdy przejdziemy już przez rejestrację cała transakcja trwa zazwyczaj szybko, na przykład w Walutomat.pl aż 93 procent transakcji odbywa się w mniej niż 15 minut.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria