E-PIT-y dla firm sposobem na oszczędzanie? Dowiedz się więcej

Prowadzisz firmę zatrudniającą kilkudziesięciu pracowników? Masz więc dział kadr i płac, który zajmuje się także wykonywaniem rozliczeń, w tym wypełnianiem deklaracji podatkowych. O ile na co dzień liczba zatrudnionych osób w tym dziale radzi sobie z dopełnianiem obowiązków, problem pojawia się w najbardziej gorącym okresie, czyli podczas wysyłania deklaracji podatkowych do pracowników. Poznaj sposób, który upraszcza ten proces oraz pozwala zmniejszyć koszty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracodawca ma obowiązek wystawić i dostarczyć pracownikowi PIT-11 do końca lutego roku następującego po poprzednim roku podatkowym. Ma także obowiązek wypełnić i złożyć roczne zeznanie podatkowe, jeżeli pracownik wyraził taką chęć. W takiej sytuacji dział kadr i płac musi skoncentrować się przede wszystkim na dokonywaniu rozliczeń i wystawianiu dokumentów. Z uwagi na duży natłok pracy, zachodzi konieczność zatrudnienia "zewnętrznych" pracowników, którzy zajmą się wystawieniem PIT-11 lub PIT-40, a następnie ich wysłaniem drogą pocztową. Czy masz świadomość, ile to może w sumie kosztować?

 E-PIT - szybki sposób na wypełnienie deklaracji

Ręczne wypełnianie deklaracji, np. rocznego zeznania podatkowego czy określającego wysokość osiągniętego dochodu w danym roku podatkowym już dawno odeszło w zapomnienie. W dobie komputerów, to odpowiednie programy księgowe pozwalają na szybkie i wygodne dokonywanie rozliczeń. A to wszystko przy ograniczonym ryzyku popełnienia błędów rachunkowych.

Dzięki zaawansowanym programom, wypełnienie deklaracji trwa zaledwie kilka minut, a w razie pomyłki - błąd można bardzo szybko skorygować bez konieczności ponownego nanoszenia wszystkich danych. W ten sposób dział kadr i płac nie wymaga już pomocy personalnej z pozostałych działów, w efekcie czego nie ma mowy o jakiejkolwiek dezorganizacji funkcjonowania firmowej administracji.

E-PIT - natychmiastowa i darmowa wysyłka dokumentów do urzędu skarbowego

Możliwość szybkiego wypełnienia deklaracji podatkowych dla pracowników, chociaż pozwala zaoszczędzić czas, daje także inną korzyść. Wykorzystując możliwości innowacyjnego programu E-PIT, firma jest w stanie zaoszczędzić na kosztach pocztowych. Nie ma bowiem konieczności ponoszenia wydatków związanych z kupnem znaczków, kopert, itp. Wszystko dlatego, że zaawansowane oprogramowanie pozwala na bezpośrednią wysyłkę deklaracji podatkowych do wskazanego urzędu skarbowego. Dzięki temu można oszczędzić co najmniej kilkaset złotych, a co ważne - wysłana deklaracja trafia do systemu urzędu skarbowego w ciągu kilku minut.

Dlaczego warto zainwestować w system E-PIT?

E-PIT to system, który usprawnia funkcjonowanie każdej firmy i pozwala ograniczać wydatki. Wyróżnia się wieloma korzyściami, wśród których należy wymienić m.in.:

  • możliwość kontroli przepływu dokumentów pomiędzy upoważnionymi osobami;
  • dostęp do pełnej dokumentacji historii zatwierdzeń, podpisów, wysyłki, itp.;
  • automatyzację procesu odbioru UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru);
  • ograniczenie wydatków związanych z zakupem kopert, znaczków, itp.

Jeśli zależy ci na usprawnieniu procesów w firmie, warto zainwestować w zaawansowane systemy ERP z możliwością integracji systemu E-PIT. Dzięki temu możesz w pełni efektywnie zarządzać zasobami przedsiębiorstwa. 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria