Ile można zarobić na wypożyczaniu samochodów?

Samochód to droga maszyna – nie każdy może sobie na niego pozwolić. Każdy jednak potrzebuje go w określonych sytuacjach i z tego względu część osób decyduje się na kupno auta na kredyt lub też wzięcie go w leasing. Prawdziwą furorę na Zachodzie robi jednakże wypożyczalnia aut – i podobny trend można zauważyć też w naszym kraju. Co prawda jeszcze mało ludzi w stosunku do całości pożycza auta na dłuższe okresy (to około 10%, podczas gdy w krajach zachodnich aż 60%), ale wszystko się zmienia. Dlatego też wynajem aut staje się opłacalnym biznesem. Ile można na nim zarobić?

Wynajem aut w Polsce

Kto pragnie założyć swoją własną firmę, zajmującą się wypożyczaniem samochodów, powinien mieć świadomość, że konkurencja na rynku jest ogromna. Nie oznacza to jednak wcale, że nie jest to opłacalne – wprost przeciwnie, jako że zapotrzebowanie na podobne firmy wciąż rośnie. Najlepiej jest oczywiście na terenach turystycznych, jednakże obecnie nie tylko turyści decydują się na wynajem samochodu, ale również i na przykład biznesmeni czy całe firmy. Krótkie wynajmy wcale nie są najbardziej opłacalną formą wynajmu – lepiej więc celować w długoterminową współpracę.

Odwiedź: Wynajem samochodów na american-appraisal.pl >> 

W naszym kraju działają zarówno międzynarodowe sieci wynajmu, jak i wielkie, ogólnopolskie przedsiębiorstwa, ale także i te małe firmy. Tak naprawdę już posiadanie 3 samochodów sprawia, że podobne przedsiębiorstwo generuje zyski.

Najlepszy klient korporacyjny

Coraz więcej firm – czy to jedynie polskich, czy też działających na arenie międzynarodowej – decyduje się na wynajęcie samochodów dla pracowników. Może to być wynajem tylko okazjonalny – na przykład po to, żeby auto czekało na przedstawiciela jakiejś firmy przy lotnisku i pozwoliło mu dojechać na czas na jakieś ważne spotkanie, a następnie powrócić na lotnisko. Jednak są i takie firmy, które współpracują z jakąś wypożyczalnią stale – zamiast je leasingować. Podobny trend będzie zresztą rósł, ponieważ Polska upodabnia się do krajów zachodnich.

Wypożyczalnie bardzo chętnie współpracują z podobnymi korporacjami, jako że pozwala im to mieć stałe źródło dochodu. W zamian oferują swoim stałym klientom jakiś upust, zatem obie strony są nader zadowolone. Z tego powodu jednak bardziej opłaca się wypożyczać auta na krócej – ale ponieważ ciężej znaleźć takiego klienta, warto raczej nastawić się na współpracę długoterminową.

wynajem aut

Porady dotyczące aut

Kto rozważa założenie podobnej firmy, z pewnością zastanawia się nad samochodami, które musi nabyć. Niestety, niektórzy sądzą, że mogą to być starsze wozy, kupione z drugiej ręki. Takie auta jednak nie zrobią furory i na pewno nie będą zbyt chętnie pożyczane. Najlepiej więc mieć co najmniej 3 różne samochody i to takie 2-letnie lub 3-letnie. Początki firmy generują koszty – zakup takich samochodów to wydatek około 100 tysięcy złotych, a do tego dochodzi jeszcze koszt rozkręcenia interesu, czyli na przykład wyposażenia biura, ubezpieczenia i tak dalej. Nie jest jednak powiedziane, że jeśli ktoś nie ma pieniędzy, to nie może rozkręcić biznesu – może się zdecydować na współpracę franczyzową z jakąś większą firmą. Ofert jest sporo!

Zapraszamy: www.propagandadei.pl >>

Stawki są takie, że zysk w tej branży to około 30% ceny najmu, a w większych firmach nawet 40%. Lepszy samochód to większe zyski, a już najbardziej opłaca się mieć te luksusowe, które na przykład można wynajmować parom młodym do ślubu. Auto klasy wyższej to dla właściciela zysk około 100 złotych, średniej od 65 do 95 złotych, a niższej od 30 do 70 złotych dziennie. Niektórzy zarabiają jednak nawet 300 złotych dziennie na jednym samochodzie, co daje ogromne zyski w przypadku dużej firmy! Dlatego jest to opłacalny biznes – trzeba jedynie solidnie go rozpocząć.

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria