Rozwód - od czego zacząć?

Rozwód jest jedną z najbardziej stresujących życiowych sytuacji. Nic więc dziwnego, że wiele osób w jego obliczu kompletnie nie ma pojęcia co zrobić i w jaki sposób postępować. Jeżeli jesteś zdecydowany na rozwód i zastanawiasz się jakie kroki powinieneś teraz podjąć, to ten tekst jest bez wątpienia idealny dla Ciebie. Koniecznie powinieneś się z nim jak najszybciej zapoznać! 

Rozwód – pierwsze kroki

Dla wielu osób rozwód jest bardzo emocjonalną i trudną decyzją. W związku z tym warto udać się po profesjonalną pomoc prawną. Najlepszym wyborem będą oczywiście kancelarie adwokackie oraz kancelarie radców prawnych. Rozwód jest bowiem bardzo często skomplikowaną prawnie czynnością i wymaga wiele doświadczenia oraz spokoju. Bez cienia wątpliwości z pomocy profesjonalnego prawnika powinny skorzystać wszystkie osoby, które są mocno skonfliktowane ze swoim współmałżonkiem - w takich sytuacjach dochodzi bowiem często do ciężkich i trudnych z prawniczego punktu widzenia rozpraw.

Ważne jest, także to by odpowiednio przygotować się do rozwodu z formalnego punktu widzenia. Chodzi oczywiście o pozyskanie potencjalnie jak największej liczby dowodów. Ważne jest, również to czy zależy Ci na rozwodzie bez ustalania winy czy też na rozwodzie z winy współmałżonka. Szczególnie ta druga opcja wymaga posiadania naprawdę bardzo mocnych i rzetelnych dowodów. Czym są opisywane tutaj dowody? Co do zasady mogą to być wszelkie dokumenty, które mają znaczący wpływ w danej sprawie. W przypadku rozwodu z winy współmałżonka mogą to być na przykład: wyciągi z kont bankowych, rachunki, zdjęcia, filmy czy też nagrania dźwiękowe. Bardzo ważni w sprawach rozwodowych są świadkowie. Jeżeli tylko możesz liczyć na swoją rodzinę oraz najbliższych przyjaciół, to koniecznie poproś ich o możliwość występowania w charakterze świadków na rozprawie rozwodowej. Oczywiście świadkowe muszą być osobami wiarygodnymi, a ich zeznania muszą być zgodne z prawdą! W przeciwnym razie Sąd może nie podzielić Twojego zdania i oddalić Twój pozew rozwodowy.

W jaki sposób wybrać prawnika od rozwodu?

Na rynku działa naprawdę bardzo wiele adwokatów oraz radców prawnych, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych i świadczą usługi prawne. Poznań mieści wiele takich kancelarii. Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług prawnika, który jest Ci polecony przez osobę bliską. Jeżeli nie znasz jednak nikogo, kto wcześniej korzystał by z jakiejś kancelarii prawnej, to najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie prawnika w internecie. Na bardzo wielu stronach można zapoznać się z autentycznymi opiniami odnośnie pracy danych adwokatów i radców prawnych. Oczywiście im wyższa opinia, tym lepiej.

Podczas wyboru prawnika, który zajmie się Twoją sprawą rozwodową weź pod uwagę, także cenę. Jak zostało to już wspominane, konkurencja na rynku jest naprawdę ogromna - w związku z tym łatwo znaleźć świetnego prawnika w przystępnej cenie. Podczas pierwszego spotkania w wybranej przez siebie kancelarii pamiętaj o tym by zapytać się o wszystkie interesujące Cię kwestie.

Adwokat lub Radca prawny jest od tego by rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości oraz by odpowiedzieć na wszelkie pytania natury prawniczej. Jeżeli nie jest on zbyt chętny do tłumaczenia zawiłości prawnych, to koniecznie pomyśl o zmianie prawnika. Sprawy rozwodowe są bowiem bardzo obciążające psychicznie i warto podczas nich móc opierać się na swoim prawniku. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest podczas rozwodu zdecydowanie bardzo ważne! Profesjonalny adwokat lub radca prawny bez wątpienia Ci to zapewni! 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria