W poszukiwaniu wykwalifikowanego pracownika z Ukrainy

Rozwój polskiej gospodarki oraz związany z nim spadek bezrobocia sprawiły, że zaczęło brakować pracowników - zarówno specjalistów, jak i osób wykonujących najprostsze zajęcia. Dlatego polscy przedsiębiorcy coraz częściej poszukują obcokrajowców do pracy, głównie Ukraińców. Jednak jak znaleźć wykwalifikowanych cudzoziemców? Jeżeli skorzystasz z pomocy agencji pośrednictwa pracy, pracownicy z Ukrainy z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie są korzyści tego rozwiązania.

Na czym polega współpraca?

W celu zagwarantowania sobie znalezienia odpowiednich pracowników, radzimy skorzystać ze specyficznej agencji pośrednictwa, takiej jak np. ATERIMA WORK. Jest to firma, która znajduje pracowników na zlecenie pracodawców, następnie podpisuje z nimi umowę. W tym przypadku przedsiębiorstwo nie zatrudnia pracowników bezpośrednio, lecz za ich pracę rozlicza się właśnie z agencją.

W celu znalezienia pracowników zagranicznych, należy zgłosić się do agencji, a następnie przedstawić swoje oczekiwania. Kiedy agencja wie już jakich pracowników powinna znaleźć, rozpoczynają się poszukiwania. Warto zauważyć, że agencja pośrednictwa pracy pracowników z Ukrainy poszukuje na własną rękę. Oznacza to, że nie korzysta z usług agencji zagranicznych, lecz samodzielnie ocenia kwalifikacje kandydatów. Kolejnym krokiem jest przedstawienie kandydata przedsiębiorcy wraz z informacją, ile czasu zabiorą kwestie formalne dotyczące zatrudnienia. W przypadku cudzoziemców spoza Unii Europejskiej formalności trwają nieco dłużej, ze względu na konieczność legalizacji pobytu i pracy.

Pomoc agencji pośrednictwa w okresie zatrudnienia

Zwyczajne agencje pośrednictwa kończą współpracę z przedsiębiorcą w momencie, gdy dojdzie do zatrudnienia pracownika. W przypadku takich agencji jak ATERIMA WORK, współpraca trwa przez cały okres zatrudnienia, gdyż formalnie to właśnie agencja jest pracodawcą zagranicznego pracownika. Wsparcie ze strony agencji pośrednictwa pracy w przypadku pracowników z Ukrainy polega również na kontroli kwestii formalnych. Agencja zajmuje się kwestiami kadrowymi i płacowymi, a także legalnością pracy obcokrajowca w Polsce, między innymi poprzez przedłużanie legalnego pobytu w kraju. Częstym problemem pracodawców jest niezdolność do sprawnego porozumiewania się z pracownikami z innych krajów. Również w tym zakresie można liczyć na wsparcie agencji, która pomaga w komunikacji.

Idealny pracownik na dane stanowisko

Agencja pośrednictwa pracy sprowadzająca pracowników z Ukrainy świadczy usługi, które z perspektywy pracodawcy wydają się nieocenione. W przypadku renomowanych agencji, przedsiębiorca może liczyć na znalezienie pracowników, którzy idealnie odpowiadają jego wymaganiom. Specjaliści z agencji mają bowiem olbrzymie doświadczenie w kwestii rekrutacji oraz szeroką sieć kontaktów, dzięki której docierają do najlepszych kandydatów. Odciążenie w kwestii spraw formalnych również jest dla przedsiębiorcy nieocenioną pomocą. Szczególnie w przypadku cudzoziemców formalności do załatwienia pojawiają się nieustannie, od etapu rekrutacji, aż przez cały okres zatrudnienia.

Sponsorem artykułu jest agencja pośrednictwa pracy ATERIMA WORK.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria