Jak zmniejszyć koszty ubezpieczenia?

Decydując się na zakup ubezpieczenia, szukamy optymalnej oferty – z reguły tej najtańszej lub dającej jak najwięcej korzyści. Szukając oszczędności, warto zastosować się do kilku wymienionych poniżej rad. Zastosowanie ich pozwoli na obniżenie składek lub wyszukanie szerszej oferty w granicach tych samych kosztów.

Sposoby na obniżenie składek:

  1. Dokładne zapoznanie się z ofertami poszczególnych ubezpieczycieli oraz porównanie warunków i różnego rodzaju wykluczeń, a także wysokości składek. Zadanie to staje się łatwiejsze, gdy korzysta się z internetowych porównywarek ofert, takich jak Wygodnie.pl, która szybko wyszukuje oferty największych krajowych ubezpieczycieli, a następnie przedstawia je w czytelnej formie.

  2. Połączenie różnych rodzajów ubezpieczeń. Niektóre towarzystwa chętnie udzielają upustów na swoje produkty klientom posiadającym już ubezpieczenia majątkowe lub polisę na życie. Warto sięgnąć po tę możliwość, ponieważ pozwala ona m.in. na obniżenie kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych, takich jak OC i AC, kupowanych w pakiecie z innymi produktami.

  3. Dokładne przeanalizowanie własnych wymagań i potrzeb. Pozwala to na wybór najlepszej ochrony ubezpieczeniowej, dokładnie dostosowanej do warunków, np. w przypadku doboru ubezpieczenia AC dla auta inaczej kalkulowana jest ocena ryzyka dla auta garażowanego na zamkniętym placu, a inaczej dla parkowanego przy ulicy. Podobnie jest z kosztami ubezpieczenia domu lub mieszkania.

  4. Kupno ubezpieczenia przez internet. Oferty dostępne on-line z reguły są tańsze, ponieważ nie jest wliczana w nie obsługa agencyjna. Jeszcze tańsze mogą być ubezpieczenia zawarte za pośrednictwem portali, ponieważ często doliczany jest do nich specjalnych upust, premiujący wybór konkretnej firmy.

Innym sposobem na obniżenie kosztów, w przypadku zawierania ubezpieczeń komunikacyjnych jest wpisywanie jako współwłaściciela pojazdu osoby, która posiada zniżki za bezszkodową jazdę. Warto także skorzystać z pakietów lojalnościowych. W ostatnich latach pojawiła się także opcja powiązania obniżek kosztów ubezpieczenia z monitoringiem stylu jazdy z użyciem programów na smartfony.

Korzystanie z tańszych ubezpieczeń to ulga dla domowego budżetu. Czas poświęcony na zapoznanie się z ofertami dostępnymi w wyszukiwarce https://wygodnie.pl/ z pewnością będzie skutkował niższymi kosztami nabycia polisy.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria