Jak gadżety firmowe wpływają na pozytywną atmosferę w biurze?

Dobra atmosfera w pracy jest konieczna, aby ludzie czuli się komfortowo i pracowali efektywnie. Każdy dobrze wie, że w pracy niejednokrotnie podnosi się ciśnienie, a stresujące sytuacje są niestety u niektórych na porządku dziennym. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie i swoim podwładnym chwilę wytchnienia w przestrzeni, która ku temu sprzyja. Jak to robić?

Dobra atmosfera w pracy jest konieczna, aby ludzie czuli się komfortowo i pracowali efektywnie. Każdy dobrze wie, że w pracy niejednokrotnie podnosi się ciśnienie, a stresujące sytuacje są niestety u niektórych na porządku dziennym. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie i swoim podwładnym chwilę wytchnienia w przestrzeni, która ku temu sprzyja. Jak to robić?

Jeżeli masz swoją firmę i zatrudniasz pracowników, koniecznie zadbaj o to, aby w miejscu pracy mieli możliwość wyciszenia się i odreagowania stresu. Na szczęście, w polskich biurowcach i dużych korporacjach, można spotkać coraz więcej stref wypoczynku i stref relaksu, które są zorganizowane specjalnie dla ich pracowników. Są to miejsca wykorzystywane przez nich w czasie przerw, w obliczu nerwowych sytuacji czy „blokady twórczej”. Obowiązkiem pracodawcy jest także zapewnić miejscu pracy tak zwany social room. Co to takiego?

Social room to inaczej pokój socjalny w biurze, które pracodawca musi zagwarantować swoim pracownikom. Jest to zazwyczaj miejsce, gdzie można w spokoju zjeść posiłek, zrobić sobie kawę czy porozmawiać przez telefon. Podobno to w tym pomieszczeniu ludzie rozmawiają ze sobą najswobodniej i lubią wspólnie spędzać czas. Warto więc, aby nie było to zwykłe, zimne wnętrze, w którym nikt nie ma ochoty przebywać. Jak sprawić, by było przytulne, a pracownicy mogli się w nim integrować podczas przerw? Social room z reguły powinien mieć neutralny wystrój, co nie znaczy, że nie można zadbać o to, aby były w nim obecne charakterystyczne dla firmy akcenty.

Postaw na przydatne gadżety do biura, które ożywią jego wystrój i sprawią, że będzie się w nim milej przebywało. W social roomie, w pomieszczeniu, gdzie się pracuje, albo w strefie relaksu – w każdym z tych pomieszczeń możesz postawić na designerskie akcenty, dzięki którym pracownicy spędzą przyjemniej czas. To ważne, aby na różne sposoby umilać przebywanie w danym miejscu. Wpływa to korzystnie na samopoczucie danych osób oraz wizerunek firmy.

Jedna mała poduszka może zmienić bardzo wiele w miejscu pracy

Strefa relaksu, znana też jako chill room, to najczęściej oddzielny pokój lub wydzielona przestrzeń na terenie firmy, w której obowiązują zupełnie inne zasady niż w całym biurze – liczy się spokój, chwila odpoczynku i możliwość nabrania sił.

Warto w tym miejscu zapewnić gadżety do biura, które ułatwią relaks, na przykład poduszki reklamowe. W ofercie Coloractive.pl, poduszki z nadrukami dowolnie wybranymi przez klienta cieszą się ogromną popularnością już od lat. Dobrze wiemy, że w strefie wypoczynku idealnie spełniają one swoje funkcje, a dodatkowo, są to naprawdę designerskie gadżety do biura, dzięki którym prezentuje się ono oryginalnie.

Warto wspomnieć, że obecność przyjemnych dla oka gadżetów z nadrukiem zdecydowanie ociepla biurową przestrzeń w oczach pracowników i gości. Dlaczego jeszcze tak ważne jest, aby umieścić je w biurze?

Zarówno gadżety na biurko w pracy, jak i gadżety reklamowe, które można rozdawać klientom, kształtują wizerunek marki. Odpowiadają także za jej obecność w świadomości ludzi. To przekaz podprogowy, który informuje o tym, że marka dba o swoich pracowników, jest oryginalna i kreatywna. Gadżety z nadrukiem sprawdzają się świetnie nie tylko w biurze – są także świetną formą promocji na różnego rodzaju eventach, konferencjach czy targach. Można rozdawać potencjalnym klientom poduszki lub koce z logo swojej firmy, a z pewnością docenią oni nietuzinkową, pomysłową inicjatywę i dobrze wykonany prezent. Właśnie takie drobne akcenty budują pozytywny wizerunek marki zarówno wśród jej pracowników, jak i osób, które dopiero ją poznają.

Strefa wypoczynku w Twoim biurze potrzebuję takiego gadżetu jak leżak!

Jak już wspominaliśmy, nawet w pracy, a raczej szczególnie w pracy, każdy człowiek zasługuje na chwilę relaksu i odświeżenia umysłu, aby po przerwie móc ze zdwojoną siłą powrócić do swoich obowiązków.

Przydatne i designerskie gadżety do biura mogą to ułatwić! Pracodawca może zapewnić nie tylko gadżety na biurko w pracy, ale także coś, co pomoże się zrelaksować pracownikom. Na przykład leżaki reklamowe, które idealnie sprawdzą się w strefie relaksu. Wszyscy dobrze wiemy, że siedzenie na leżaku jest często tak wygodne, że aż nie chcę się wstać. Taka chwila zapomnienia jest zdecydowanie potrzebna w ciągu dnia pełnego napięć i obowiązków. Na chwilę można sobie wyobrazić, że jest się na plaży czasie wakacji i uspokoić nerwy nadszarpnięte stresującą sytuacją w pracy.

Komfort, który zapewnisz swoim pracownikom inwestując w gadżety do biura, takie jak leżaki czy poduszki, jest nieoceniony! Pamiętaj, zadowolenie Twoich pracowników to także Twoje zadowolenie. Jeżeli są oni zrelaksowani i w dobrych humorach, możesz być pewien, że ich praca będzie na najwyższym poziomie.

Coloractive od lat zajmuje się produkcją gadżetów reklamowych z nadrukami. Dobrze wiemy, że świetnie sprawdzają się one nie tylko jako materiały promocyjne, ale także w przestrzeniach firmowych, zwłaszcza w strefach wypoczynku.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria