Normy ISO, które warto znać

Normy ISO królują w świecie biznesu, a także organizacjach pozarządowych i w organach administracji publicznej. Rodzina systemów certyfikowanych stworzonych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną jest niesamowicie liczna i ciągle się powiększa. Członkowie ISO tworzą komitety, które opracowują nowe normy, a także tworzą aktualizacje systemów, które już funkcjonują. Ogromną zaletą certyfikacji ISO jest uznanie dokumentu potwierdzającego zgodność z wymogami danego standardu na całym świecie. Normy ISO są bardzo popularne zwłaszcza w dużych organizacjach. Poniżej prezentuję kilka norm, które warto znać.

System Zarządzania Jakością

ISO 9001 to norma, która opisuje System Zarządzania Jakością. Jest to najczęściej wdrażany na świecie system certyfikowany. Warto wiedzieć, że norma ta jest uniwersalna, więc można ją wdrożyć zarówno w małym rodzinnym biznesie, międzynarodowej korporacji, jak i urzędzie czy w organizacji pożytku publicznego. ISO 9001 sprawdzi się wszędzie, niezależnie od lokalizacji czy branży organizacji. Jej wdrożenie pozwala na poprawę jakości działania całego przedsiębiorstwa, co przekłada się na wzrost efektywności i korzyści finansowe. Aby dobrze poznać szczegóły wymagań tej normy warto skorzystać ze szkolenia iso, które organizowane są przez jednostki certyfikujące, na przykład https://szkolenia.bureauveritas.pl/

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

ISO 27001 to kolejna uniwersalna norma, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Jej zasady dotyczą pozyskiwania, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych. Wdrożenie tego systemu pomaga ograniczyć ryzyko nieuprawnionego użycia informacji, ich utraty czy wycieku. Warto wiedzieć, że zapisy ISO 27001 odnoszą się zarówno do danych przechowywanych w formie fizycznych dokumentów, jak i  jako pliki cyfrowe.

System Zarządzania Antykorupcyjnego

Kolejną normą, którą warto znać jest ISO 37001, która pomaga w kontrolowaniu nieuczciwych zachowań w organizacji. Dzięki temu systemowi członkowie firmy uczą się skutecznie zapobiegać korupcji, a także ograniczać jej ryzyko. Wymogi normy dotyczą także szybkiego wykrywania nieuczciwych zachowań oraz sprawnego zarządzania incydentami. Aby poznać praktyczne aspekty wdrożenia systemu antykorupcyjnego warto wziąć udział w dedykowanym szkoleniu iso z tego zakresu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria