Od czego zacząć przygotowanie się do relokacji linii produkcyjnej?

Przesunięcie linii produkcyjnej to procedura przeniesienia maszyn produkcyjnych z jednego miejsca na drugie. Zazwyczaj jest to wykonywane w celu zwiększenia sprawności produkcji. Linie produkcyjne są przenoszone bliżej dostawców lub odbiorców, a również do lokalizacji, gdzie można zoptymalizować koszty. Ten proces wymaga starannego planowania i wdrożenia. Tylko wtedy będzie możliwa płynna migracja linii produkcyjnej i uniknięcie przestojów w produkcji.

Na czym polega relokacja linii produkcyjnych?

Przesiedlenie maszyn technologicznych oznacza całkowite przeniesienie linii produkcyjnej do określonego miejsca. Usługa obejmuje początkowy demontaż linii produkcyjnej, transfer wszystkich jej elementów, a następnie montaż w docelowej lokalizacji. W ramach usługi wykonuje się również uruchomienie linii technologicznej w nowym miejscu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że cały proces transportu liniii w nowe miejsce przebiegł poprawnie. 

Aby przeprowadzić proces, należy wcześniej określić szczegółowy plan przeniesienia. Oczywiście, jeśli linia ma być przeniesiona wewnątrz zakładu produkcyjnego, proces ten będzie inny w porównaniu do przeniesienia na zewnątrz. Wszystkie zadania należy zaplanować w taki sposób, aby nie zakłócić dotychczasowych procesów w zakładzie. Efektywne i bezproblemowe przeniesienie linii produkcyjnych wymaga odpowiednich umiejętności. Proces uważa się za zakończony, gdy wszystkie elementy są poprawnie zaplanowane w miejscu przeznaczenia i ponowne uruchomienie linii przebiega bez żadnych nieprawidłowości.

Fazy relokacji linii produkcyjnych

Transfer linii produkcyjnych wymaga realizacji poszczególnych, wcześniej zaplanowanych etapów. Cały proces rozpoczyna się oczywiście od szczegółowej wizji lokalnej, która pozwala na wychwycenie wszystkich elementów, które są charakterystyczne dla danego zakładu produkcyjnego. Następnie wykonywane są następujące etapy:

  • Rozmontowanie linii produkcyjnej, w tym także oznaczenie parametrów technicznych oraz stworzenie listy wad, które zostały uwzględnione w protokole przekazania.

  • Przygotowanie dokumentacji technicznej i zdjęciowej.

  • Pakowanie i zabezpieczenie linii produkcyjnej do transportu. 

  • Załadunek elementów linii produkcyjnej do transportu.

  • Organizacja transportu drogowego lub lotniczego.

  • Rozładunkiem linii produkcyjnej w miejscu docelowym. 

  • Montaż linii produkcyjnej wraz z doprowadzeniem i podłączeniem mediów.

  • Uruchomienie linii produkcyjnej.

  • Wykonujemy prace związane z elektryką, w tym przyłączanie i odłączanie instalacji, tworzenie nowych połączeń elektrycznych oraz układanie tras kablowych.

Przeniesienie linii produkcyjnych – o czym pamiętać?

Przeniesienie linii produkcyjnych jest niezwykle skomplikowanym procesem, który składa się z wielu faz. Kluczowe jest, aby podczas planowania przeprowadzki wybrać przedsiębiorstwo, które ma doświadczenie w tego rodzaju procedurach i bezpiecznie poprowadzi nas przez wszystkie etapy. Firma b8group zapewnia kompleksowe transfery zakładów produkcyjnych z dbałością o każdy szczegół związany z transportem, załadunkiem, pakowaniem, a także uruchomieniem linii w nowym miejscu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria