Pozycjonowanie zapleczem seo

Ciągłe starania o wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania to codzienność pozycjonerów na całym świecie. Wielu prywatnych właścicieli stron na własną rękę zaczyna kampanie SEO, starając się pozyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google, a tym samym przyciągnąć internautów na swoje strony. Jak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a pozycjonowanie stron to jedne z najtrudniejszych, nienormalizowanych działań, na które jest coraz większy popyt.

Skupmy się jednak na tym, jak wypracować dla strony głównej wysokie pozycje. Podstawą jest oczywiście solidna optymalizacja portalu i zadbanie o czynniki on-site i off-site. Prócz tego, ważne są również linki. W tej kwestii nie zmieniło się wiele - w pozycjonowaniu wciąż największą rolę odgrywają linki, które zdobywamy na zewnętrznych stronach i które kierują do portalu docelowego.

Co się zatem zmieniło? Podejście giganta z Mountain View do jakości linków. Dziś nie liczy się ilość, ale jakość. 100 linków z wątpliwego źródła prędzej zaszkodzi, niż pomoże. Czasami 1 link z cieszącego się uznaniem portalu potrafi wypracować pozycje dla strony. Problem polega na tym, że zdobycie takiego linku często graniczy z cudem lub przekracza budżet pozycjonera. Co wówczas?

Odpowiedź jest jedna - budowa własnego zaplecza SEO.

Zaplecze SEO doskonałym sposobem na miejsce na linki

Jeżeli nie możemy zdobyć wartościowych linków z istniejących już miejsc - czas samemu stworzyć takie źródła i rozpocząć linkowanie. Ważne, aby kierować się jakością. Zaplecze SEO powinno być zoptymalizowane, posiadać wartościowy content przydatny dla internautów, mieć własne profile w social mediach i być solidnie podlinkowane. Jeżeli zbudujemy zaplecze, które w niczym nie będzie przypominało strony zbudowanej wyłącznie dla linków - wówczas śmiało możemy publikować odnośniki do pozycjonowanych stron. Ale to nie koniec - na takim zapleczu możemy uruchomić kampanię AdSense lub włączyć stronę do programu afiliacyjnego. Na takim zapleczu również chętnie opublikują swoje artykuły inni pozycjonerzy - oczywiście odpowiednio za to płacąc.

Więcej czytaj na blogu: http://www.the-first.sklep.pl/blog/zaplecza-seo/zaplecze-seo-pozycjonerskie-co-to-jest-i-jak-dziala – zapraszamy.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria