Wakacyjne obozy językowe dla młodzieży. Podróżuj i ucz się języka obcego

Kiedy nastolatek ogłasza, że chciałby samodzielnie wyjechać na zagraniczne wakacje, rodzice niezbyt chętnie przystają na taką propozycję. Co innego, jeśli wyjazd zagraniczny wiąże się z nauką języka obcego. Sprawdź, dlaczego obóz językowy dla młodzieży jest świetnym pomysłem na wakacje.

Obozy językowe – dlaczego warto?

Wyjazdy na obozy językowe są popularne zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży. Na obóz może pojechać już nawet siedmiolatek, jednak nastolatek, który przez pewien czas uczył się języka obcego i wykazuje się większą samodzielnością, bardziej skorzysta na takim wyjeździe. Wakacyjny obóz językowy sprawi, że dziecko, które do tej pory miało problemy z komunikacją w języku obcym, pokona barierę, gdyż na obozie spotka rówieśników z całego świata, którzy nie będą znali polskiego.

Kto może wyjechać na obóz językowy dla młodzieży?

Większość obozów organizowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Niektóre szkoły umożliwiają uczestnictwo w obozach również osobom starszym – od 20 do 25 lat. Warto wspomnieć, że nastolatek, który wyjeżdża na obóz językowy, nie musi znać perfekcyjnie języka obcego. Osoby  na poziomie podstawowym trafiają do grup początkujących, a po zajęciach mogą ćwiczyć poznane zwroty wspólnie z nowymi znajomymi.

Anglia, Malta, a może…?

Obozy językowe dla młodzieży organizowane są na całym świecie, dlatego nastolatek może wybrać miejsce, które go najbardziej interesuje i uczyć się tam ulubionego języka. Najczęstszym celem młodzieży chcącej podszkolić język angielski jest Anglia, lecz angielskiego można się uczyć również w takich krajach jak Malta, Cypr, USA, Kanada i Australia.

Jak znaleźć wiarygodny obóz językowy dla młodzieży?

Decydując się na zapisanie dziecka na zagraniczny obóz językowy, warto skorzystać z usług polskiego pośrednika, który od lat współpracuje z zagranicznymi szkołami i doskonale wie, jak zorganizować bezpieczny wyjazd. Jedną z takich firm jest JPEdukacja, która ma w swojej ofercie obozy językowe z językiem angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Polski pośrednik = bezpieczeństwo na kursie językowym za granicą

Decydując się  na współpracę z polskim pośrednikiem, wcale nie musisz obawiać się, że trafisz do szkoły z dużą liczbą Polaków. Wybieraj zawsze wyjazd indywidualny, a nie grupowy i zaznacz, że chciałbyś uniknąć kontaktu z językiem polskim, a z pewnością otrzymasz oferty szkół gdzie Polaków będzie możliwie najmniej. Dobry doradca edukacyjny wie, jakie narodowości przyjeżdżają zwykle do danej szkoły, jakiej grupy wiekowej uczestników można spodziewać się na miejscu i w jakim terminie warto rezerwować przyjazd.

Doradca edukacyjny/pośrednik zajmie się formalnościami związanymi z ubezpieczeniem, zakwaterowaniem, przelotem, transferami z/na lotniska, skompletowaniem dokumentów potwierdzających i dokumentów wymagających podpisu rodziców. A w razie jakichkolwiek problemów na miejscu interweniuje w szkole w imieniu uczestnika lub jego rodziców.

Dodatkowo pamiętaj, że zapisując się na zagraniczny kurs językowy w polskim biurze podlegasz ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Sprawdź, czy twoje biuro opłaca składki na ten fundusz i posiada wpis do CEOTiPT (https://turystyka.gov.pl/ceotipt/podmioty_p_77.html).

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria