Dlaczego warto pomyśleć o elektronicznej rejestracji czasu pracy?

Nie jest łatwo prowadzić własny biznes i pamiętać o tak wielu rzeczach. Obecnie przedsiębiorcy mają już trochę bardziej ułatwione zadanie przez wzgląd na dostęp do różnych technologicznych narzędzi. Przykładem jest system do rejestracji czasu pracy, który można z łatwością wdrożyć w swojej firmie. Dlaczego warto się na takie rozwiązanie zdecydować?

Co zamiast papierowej listy obecności?

RCP, czyli inaczej rejestracja czasu pracy, to sposób na kontrolowanie godzin pracy osób zatrudnionych w firmie. Chodzi między innymi o obecności, nieobecności, czy spóźnienia. Klasyczna, papierowa metoda nie jest pozbawiona wad, może być dość zawodna. Dlatego też coraz częściej stosuje się system elektroniczny. Co ważne, jego wdrożenie nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga zamontowania kosztownych czytników na karty. Jak więc to działa?

Jak działa elektroniczny system rejestracji czasu pracy?

Aby monitorować godziny pracy, wykorzystuje się wygodną aplikację, którą instaluje się na telefonie lub innym urządzeniu. Pełni ona funkcję rejestratora, który identyfikuje poszczególnych pracowników za pomocą kodów QR. Natomiast to nie wszystko, ponieważ do zdarzeń wejścia, wyjścia, czy przerw dołączone jest także zdjęcie oraz lokalizacja. Takie rozwiązanie sprawdza się także w przypadku osób pracujących mobilnie, bo mogą mieć rejestrator pod ręką, w formie smartphona z zainstalowaną aplikacją.

Dodatkowe możliwości

Plusy powyższego rozwiązania widać od razu, natomiast warto wspomnieć także o dodatkowych kwestiach. W związku z tym, że rejestracja odbywa się drogą elektroniczną, to również w tej wersji gromadzi się dane. Wykorzystując wygodny system, można przygotowywać pomocne raporty, które pozwalają bardzo sprawnie przeanalizować zapis i wyciągnąć wnioski. W przypadku papierowych wersji byłoby to bardzo czasochłonne. Ponadto, informacje dotyczące czasu pracy można wyeksportować z systemu RCP do powszechnie używanych programów kadrowo-płacowych. Dzięki temu narzędzie staje się integralną częścią oprogramowania używanego w firmie.

Powyższa kwestia jest tylko jedną z wielu, która dotyczy spraw związanych z przedsiębiorstwem. Prowadząc własną firmę, warto przyswoić sobie wiedzę, która przydaje się na co dzień, dobrze jest zaglądać do takich artykułów, jak: Umowa przedwstępna sprzedaży – co zawiera? Poza tym należy sobie zdawać sprawę z możliwości, jakie daje dzisiejsza technologia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom codzienne działania są bardziej efektywne, co nie pozostaje bez wpływu na sprawne działania przedsiębiorstwa.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria