10 najlepszych i najgorszych filmów, które będą miały premierę w 2020 roku

Nadszedł styczeń 2021 roku. Czas wybrać najlepsze i najgorsze filmy z ostatnich 12 miesięcy. Z powodu zamknięcia kin przez kilka miesięcy, nie działo się zbyt wiele. Ale widzowie mieli alternatywę w postaci serwisów streamingowych. Wiadomo, że "złym" numerem jeden był koronawirus, a odważniejszym Borat (pojawił się nawet w jednym z zestawień; ciekawe, w którym?). Które tytuły filmowe kwalifikują się do złotego medalu, a które można zepchnąć na dno?

Zobacz także: https://spokeo.pl

Notowanie: Po pierwsze, musicie zrozumieć, że wybór Top 10 był subiektywny. Przemek i Bartek często wybierali te same filmy. Jeśli jednak nie zgadzacie się z ich wyborem i proponujecie inne filmy, zapraszamy do komentowania w komentarzach. W zestawieniu najgorszych i najbardziej udanych filmów znalazły się również produkcje, które trafiły do kin (oficjalnych dystrybutorów) lub miały premierę na Netflixie itp. 2020. Dlatego nie znajdziecie tu m.in. znakomitego duńskiego komediodramatu "Na rauszu", który był wyświetlany w sekcji pokazów galowych Festiwalu Nowe Horyzonty.

Tak zwany claptrap (czyli Filmy, które nie mieszczą się w kategorii guilty pleasure (czyli Filmy tak złe, że są właściwie dobre - np. "All My Friends Are Dead", który jest filmem tak złym, że jest prawie guilty pleasure. Jest to bonus za próbę zrobienia czarnej komedii, a nie romantycznej, i ma kilka bardzo zabawnych żartów o seksie. Ich scenarzyści wzięli pieniądze, a potem zaczęli pić. Bonopasiak zgadzał się z Aragornem136 co do tego, że Złota Malina to najsłabsza produkcja. Reszta tytułów jest prawie tak samo zła. Wszystkie zostały ocenione najwyżej na 3/10.

Top 10 najgorszych z najgorszych 2020

1. "365 dni"

erotyczna adaptacja powieści Empiku. W dniu premiery film przyciągnął do kin blisko pół miliona widzów. Sporo widzów było też na Netflixie. Dlaczego? Ten Massimo to kawaii... sześć stóp-dwa kawałki mięsa. Porusza się jak mysz. Lamparska wygląda jak lampart. .... Nr 2 za ładne wnętrza. Altao.pl ma więcej informacji o "filmie"

2. "Bad Boy" (równie dobrze można tu użyć "Loop").

Wulgarny film o debilach. Tyli. Vega powinien rozważyć zmianę zawodu. Serial Pitbull był według mnie świetny. Antek K. i Piotr s to były dobre role. Był jakiś porządek i kompozycja fabuły. To jest plus. Poza tym mecze były słabe i na poziomie dna.

3. "Capone"

Głos Toma Hardy'ego brzmi jak głos Człowieka-Pingwina w "Batman Returns". Do tego dość często mamrocze. Ten film jest przepełniony smrodem i zapachem kupy. Współczucie? Nie. Pozwólcie mu umrzeć.

4. "Zenek

Twoje zielone oczy doprowadzały mnie do szału, przez co dałam Ci słabe 3/10. Na podlaskiej wsi panuje pewien klimat. Młody Kuba Zając gra swoją rolę. Cała reszta też powinna być napisana od nowa. Zenek jest lepszy niż Zenek. Akcent bez Akcentu. Pomnik gwiazdy festiwali, granej przez dwóch niezwiązanych ze sobą aktorów. Biopic, film muzyczny. Terrorysta. Głowa eksploduje...

5. "Erotyka 2022"

Podobnych historii o kobietach walczących o byt w dystopijnym świecie - takim, w którym panuje patriarchalna dominacja, represja emocjonalna, a seks jest obowiązkiem - można znaleźć wiele. Filmweb opisuje je w ten sposób. Brzmi to fascynująco. Szkoda, że dla nas nie jest już tak interesujące. Nuda, drogie panie. "A Cache Story" jest dokładnie tym, czym jest. Co to jest? Jest w nim niedźwiedź, androidy i nadmuchiwane dziwki. Są też osobne przegródki dla kobiet oraz pies, który jest pod kroplówką.

6. "Kobieta na koniu"

Kolejny film Netflixa jest już dostępny. Ten dziwaczny film opowiada o aspołecznej dziewczynie, która lubi konie, hafty i seriale z wątkami nadprzyrodzonymi. Niewykorzystany potencjał.

7. "Koty"

Miau...To urocze, jeśli zamkniesz oczy i uważnie wsłuchasz się w piosenki. Czar pryska, gdy otworzysz oczy i możesz udławić się kłaczkami. Musical dla wytrwałych i niewidomych. Zasłużona Złota Malina. Andrew Lloyd Webber ma koszmary.

8. "Hubie ratuje Halloween"

Ostrzeżenie: Sandlerowski humor może być niebezpieczny dla twojego zdrowia. Schematyczny, nudny i często żenujący. To już koniec. Można też wstawić "Artemis Fowler", który nie cieszy się dobrą opinią.

9. "Bloodshot"

Łukasz Muszyński z Filmwebu stwierdził, że "lepiej nie dłubać w nosie". Bloodshot, a nie Bloodshit. Vin Diesel jako żołnierz przywrócony do życia w najgorszym filmie w swojej karierze.

10. "Heaven at Midnight"

Tajemnicza katastrofa wstrząsa światem. Pewien arktyczny naukowiec próbuje ostrzec astronautów wracających do domu z Arktyki. George Clooney nie potrafi wyreżyserować filmu w sposób, który trzyma widza na krawędzi fotela lub hipnotyzuje atmosferą. Wnętrze statku jest piękne, podobnie jak stacje badawcze. To bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Nieważne, że przez 2 godziny jest nudny. Można go sobie przewinąć przez Netflixa. "Ad Astra" o wiele lepsze!

Wiecej na: https://spokeo.pl/film

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria