Chwilówka do odebrania na poczcie. Czy to możliwe?

Pożyczka to nie tylko załatanie dziury w domowym budżecie, ale przede wszystkim ułatwienie sobie życia. Jest ratunkiem, gdy pojawiają się nieplanowane wydatki, a także sposobem na większe inwestycje, gdy brakuje oszczędności.

Jak załatwić pożyczkę?

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę, należy uważnie przejrzeć oferty. Dobrze jest je porównać, gdyż wtedy najłatwiej wybrać korzystną dla siebie opcję. Mając niskie dochody, lepiej ubiegać się o pożyczkę ratalną, gdyż zwiększa to szanse wywiązanie się z terminów spłaty. Przed podpisaniem umowy należy uważnie ją przeczytać i sprawdzić całkowitą kwotę do spłaty. Osoby niemające konta w banku mogą starać się o pożyczkę do odbioru na poczcie. Najprościej jest załatwić sprawę przez Internet. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule: Wszystko co powinieneś wiedzieć o pożyczkach online.

Pożyczka do odbioru na poczcie?

Wielu emerytów i rencistów nie posiada konta bankowego. Dla nich to najlepszy sposób na odbiór pożyczki. Osoby, mające zajęcie komornicze na koncie również często wybierają tę formę wypłaty. Dzięki temu środki nie zostaną zajęte na poczet długów. Jest to bardzo ważne w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, ponieważ mogą oni odzyskać płynność finansową. O tej formie pożyczki mówią również eksperci z ratkomat.pl. Aby wypłacić gotówkę na poczcie, wystarczy zaznaczyć we wniosku kredytowym, że wybieramy ten sposób otrzymania pieniędzy. Kurier dostarcza umowę do domu. Po jej podpisaniu odbiera i odwozi do parabanku. Pożyczkobiorca otrzymuje od kuriera czek GIRO. Może udać się z nim do dowolnej placówki pocztowej. Czek GIRO to szybki przekaz pieniężny. Na pocztę należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Placówka nie pobiera prowizji od wypłaty. Wraz z umową klient otrzymuje terminarz spłaty, którego trzeba bezwzględnie przestrzegać. W przeciwnym wypadku grożą karne odsetki i koszty windykacji.

Czeki GIRO to łatwy sposób na wypłatę pożyczki, jednak nie w każdym parabanku istnieje taka możliwość. Osoby zainteresowane pożyczką do odbioru na poczcie, powinny upewnić się o tej formie wypłaty jeszcze przed podpisaniem umowy.

 

Materiał zewnętrzny

 

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria