Szukamy taniego laptopa biznesowego

Kupno sprzętu do pracy zawsze pochłania spore środki, niezależnie, czy pracujemy w firmie małej czy dużej. Jeżeli jednak nie należycie do gigantów na rynku, z pewnością wszelkie oszczędności mają dla Was wartość podwójną. Wszystko to sprawia, że warto dokładnie poszukać urządzeń tanich, lecz z zachowaniem pewnego poziomu jakości.

W przypadku laptopów zadanie to wydaje się być ułatwione tym bardziej, że oferta rynkowa różnego rodzaju modeli jest bardzo szeroka. Dzięki temu za niewielką sumę możemy zakupić sprzęt, który spokojnie poradzi sobie z realizacją typowych zadań. Przykładem tego może być HP 250-G4.

Na co zwrócić uwagę?

Na wstępie zaznaczyć można, iż za typową konfigurację wspomnianego laptopa zapłacimy około 1600 złotych. W przypadku urządzeń z niskiej półki cenowej, niezwykle często wykorzystywane są trzy modele procesorów: Intel Core i3-5005U, Pentium N3700 oraz Celeron N3050. Na zdecydowanie najwięcej pozwolić może układ serii Intel Core. Wyposażony został on w dwa rdzenie, które są w stanie obsłużyć do czterech wątków jednocześnie. Zagwarantuje nam to stabilną pracę w ramach obsługi typowych programów wykorzystywanych w firmach. Pod tym względem HP 250-G4 przypomina laptopa Lenovo B50, który jednak jest nieco droższy.

Kupno taniego laptopa biznesowego nie oznacza wcale, iż musimy specjalnie ograniczać się w doborze pamięci RAM. Opisywany model występuje bowiem na rynku w dwóch wersjach – z 4 bądź 8 GB pamięci. Różnica cenowa pomiędzy nimi nie jest duża, dlatego warto decydować się na laptopa z większa ilością pamięci RAM, posłuży nam dzięki temu przez dłuższy czas.

Oczywiście w przypadku budżetu w okolicach 1600 złotych nie mamy co liczyć na wydajną kartę graficzną. I tak jest i w tym przypadku. HP 250-G4 korzysta bowiem z jednostek zintegrowanych, odpowiednich dla wybranych modeli procesorów. Jak już jednak zostało to wspomniane wcześniej, obszar jego zastosowania nie wymaga specjalnych mocy obliczeniowych pod tym względem.

Dobry laptop dla biznesu powinien wyróżniać się pojemnym dyskiem twardy i my też powinniśmy pójść tą drogą. Od razu więc odrzućmy modele posiadające mniej niż 512 GB przestrzeni dyskowej. Najlepiej decydować się na modele wyposażone w dysk 1 TB. Celować w górę powinniśmy także matrycę – warto zakupić model z podświetleniem LED i powłoką antyrefleksyjną. Zaletą HP 250-G4 jest z pewnością fakt, iż często występuje on wersjach z napędem DVD.

Biznes klasa za małe pieniądze.

Oczywiście możliwości konfiguracyjne omawianego laptopa są nieco ograniczone. Co prawda, na rynku znaleźć można jeszcze model z procesorem i5 szóstej generacji, jednak będzie to od nas wymagało znacznego przekroczeni ustalonego wcześniej budżetu. Pod tym względem wspominany wcześniej Lenovo B50 jest bardziej rozbudowany.

Mimo wszystko, podstawowe konfiguracje HP 250-G4 okażą się w zupełności wystarczające dla tak zwanego małego biznesu. Wyróżniają się one przyzwoitymi procesorami, spora ilością pamięci RAM, a także dyskiem twardym o pojemności 1 TB. A wszystko to za maksymalnie 1600 złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria