Miodarka

Dla dobrego pszczelarza sprzęt jest podstawą, by wyprodukować smaczny miód. Odpowiednio dobrana miodarka do miodu posłuży nam przez lata.

Miodarki ręczne

Istnieje kilka rodzajów miodarek do miodu, w tym:

  • miodarki ręczne
  • ręczno-elektryczne
  • elektryczne

Jeśli chodzi o modele ręczne, to charakteryzują się one specjalnym pokrętłem. To z jego pomocą jesteśmy w stanie oddzielić miód od włożonego do urządzenia plastra. Reszta działa już dzięki sile odśrodkowej, która kumuluje zabrany z plastra miód do umieszczonego w podstawie miodarki zbiornika.

Warto wiedzieć, że miodarki do miodu dzieli się rozmiarowo dzięki ilości możliwych do włożenia na raz plastrów miodu. Dzięki temu możemy wyróżnić:

  • Miodarki 3-plastrowe
  • Miodarki 4-plastrowe
  • Miodarki 5-plastrowe

Oczywiście ceny za miodarki nie należą do najniższych (nawet gdy chodzi o modele ręczne), stąd możliwość kupna miodarek używanych, wystawianych często przez innych pszczelarzy, którzy wykupili sobie nowszy, lepszy model. Taka opcja bardzo często okazuje się dobra na początek, gdy nie wiemy, czy sobie poradzimy.

Inną sprawą jest podział miodarek na wielkość pasieki, jaką się posiada. Dzięki temu możemy dobrać miodarkę do miodu według potrzeb.

Miodarka elektryczna

Jeśli chodzi o miodarki elektryczne, to występują ona w podziale na:

  • Miodarki Diagonalne (sprzęt dla małych pasiek/urządzenie mobilne pełne zalet, w tym uniwersalność, która pomieści każdy typ ramki)
  • Miodarki Radialne (nazywane „promienistymi” doskonale sprawdzają się przy wirowaniu miodów lekkich i płynnych)
  • Miodarki Kasetowe (wymagają tylko wkładania i wyjmowanie ramek, dzięki czemu mamy mocno uproszczony proces pracy)
  • Miodarki radialno-kasetowe (połączenie zalet miodarek radialnych i miodarek kasetowych, bez ograniczeń związanych z gęstością miodu czy konieczności zmieniania stron plastrów)

Wiele modeli miodarek elektrycznych zostało przystosowanych dla ludzi niepełnosprawnych, często marzących o założeniu własnej pasieki. Dzięki temu oraz modelom z przeszkloną szybą każdy znajdzie miodarkę dla siebie.

Hodowla miodu dla każdego

Każdy, kto ma odpowiednio dużo miejsca, może zostać pszczelarzem. Wystarczy chcieć i zawalczyć o marzenia, które na pewno się spełnią!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria