Najpopularniejsze kierunki studiów w 2019 roku - zobacz na co decydowali się studenci

Jeżeli kończysz powoli naukę w szkole średniej i za niedługo staniesz przed wyborem swojego kierunku studiów, na pewno zastanawiasz się jak wybierali Twoi starsi koledzy i koleżanki w tym roku. Jakie kierunki cieszyły się wśród nich największą popularnością? Dlaczego wybierali kierunki takie, a nie inne? A może jesteś już na studiach i zorientowałeś się, że wybrany przez Ciebie kierunek, nie do końca Ci odpowiada, więc szukasz innej opcji? Sprawdź na jakie kierunki decydowali się studenci w 2019 roku.

TOP 5 kierunków studiów wybieranych w 2019 roku

Rankingi kierunków studiów wskazują, które z nich cieszyły się wśród studentów największą popularnością w danym roku i stanowią dla nas pewnego rodzaju wskazówkę, który kierunek jest najbardziej atrakcyjny i perspektywiczny.

W 2019 roku 424 tys. osób podjęło studia na polskich uczelniach, w tym 311 tys. na studiach pierwszego stopnia. Jeżeli chodzi o kierunek studiów,  wybór studentów był bardzo podobny jak w poprzednim roku. Na pierwszym miejscu najczęściej wybieranych kierunków studiów ponownie na podium znalazła się Informatyka. Nic dziwnego, to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków dostępnych w ofertach edukacyjnych. Drugie miejsce zajął kierunek Psychologia, trzecie należy do Zarządzania. Poza podium, na czwartym miejscu znalazła się Ekonomia, a na piątym Prawo.

Jakie inne kierunki były popularne w 2019 roku?

Studenci wybierając ścieżkę nauczania w roku akademickim 2019/2020, decydowali się także na kierunki lekarskie (nie włączając uczelni medycznych, nadzorowanych przez ministra zdrowia), filologię angielską, finanse i rachunkowość, budownictwo czy logistykę.

Niektóre z tych kierunków można znaleźć w ofercie edukacyjnej Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://www.wseiz.pl/pl/studia. Uczelnia ta oferuje naukę między innymi na takich kierunkach jak Informatyka, Zarządzanie, Zdrowie Publiczne czy Budownictwo. Nauka na tych kierunkach kończy się uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera.

Dlaczego kierunek Informatyka jest tak popularny?

Zarówno w 2019 roku, jak i w poprzednich latach, kierunek Informatyka zdobył pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Wynika to z ogromnego rozwoju technologicznego, a co za tym idzie, dużego zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów, na rynku pracy. Praca w branży IT kojarzy się również z dużymi zarobkami i wieloma przywilejami.

Kierunek Informatyka to nowość w ofercie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania: http://www.wseiz.pl/pl/uczelnia/wydzial-zarzadzania/informatyka. Dla studentów na tym kierunku, do wyboru są dwie specjalności: programowanie aplikacji i grafika komputerowa.

Pierwsza z nich stawia nacisk na rozwój umiejętności wykorzystania platform budowy aplikacji i wzorców projektowych, a także przede wszystkim – na rozwój umiejętności programowania w językach C++, C#, Java, Python i innych. Druga specjalność przeznaczona jest dla studentów, którzy chcieliby poznać narzędzia projektowania graficznego oraz narzędzia wykorzystywane w obszarze sztuki nowych mediów, a także nauczyć się wykorzystywać nowoczesne, innowacyjne platformy do tworzenia stron internetowych oraz graficznych interfejsów oprogramowania.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria