Zestaw obowiązkowy dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość dla całej rodziny i ich przyjaciół, jednak jest to również wielka odpowiedzialność. W okresie przed narodzinami maluszka rodzice są zdenerwowani, zabiegani i muszą się solidnie przygotować, dlatego też warto wiedzieć wcześniej, w co powinno się zaopatrzyć i jak podejść do tematu, by zebrać wszystko na czas i być gotowym, by tego niezwykle ważnego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Jak się przygotować na dziecko?

Przede wszystkim, zanim zaczniesz kompletować niezbędne dla dziecka przybory, warto dowiedzieć się, które z nich faktycznie będą potrzebne. W Internecie znaleźć można wiele artykułów z informacjami na ten temat, jednak nie wszystkie z nich są rzetelne i faktycznie zawierające przydatne porady. Dlatego też, nim przejdziesz do zakupów, sprawdź i porównaj ze sobą różne artykuły, by dowiedzieć się, które z przedmiotów pojawiają się w nich najczęściej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie one będą najbardziej istotne. Pamiętaj również o tym, by podczas kompletowania wyprawki dla dziecka, brać pod uwagę również swoje potrzeby i wierzyć swojej intuicji. Każdy dom jest inny, podobnie ja każda rodzina, a co za tym idzie – będą jej potrzebne inne przedmioty.

Istnieje jednak lista rzeczy, które należy kupić, nim maluch przyjdzie na świat, podobnie jak lista zadań, które należy spełnić do tego czasu. W spisach tych zebrane zostały najistotniejsze sprawy, których nie powinno się zaniedbać, ponieważ po narodzinach dziecka może nie być na nie czasu, bądź zrobienie ich będzie stanowiło problem, a tych młodzi rodzice i tak będą mieć sporo.

Wyprawka dla dziecka

Czym jest wyprawka dla niemowlaka? To zbiór najpotrzebniejszych przedmiotów, które należy nabyć, by móc odpowiednio zadbać o dziecko, gdy przyjdzie na świat. Znajdują się na niej takie rzeczy, jak ubranka, akcesoria duże i małe oraz jedzenie w przypadku dzieci, które z jakiegoś powodu trzeba karmić mlekiem modyfikowanym. W takim spisie nie powinno zabraknąć:

  • ubranek – kupować należy niewielkie liczby przedmiotów, ponieważ ich rozmiary mogą być nieodpowiednie dla dziecka. Warto więc zaopatrzyć się w kilka par śpioszków, spodenek, koszulek, czapeczek, skarpetek i body, jednak ograniczyć należy ich liczbę do 2-3 sztuk. Ubrania takie jak kurtki najlepiej kupić już po narodzeniu dziecka;
  • akcesoriów kosmetycznych – takich jak szczotka do włosów, pałeczki do uszu dla niemowląt, suche i zwilżone chusteczki, płatki kosmetyczne, oliwki, kremy, odżywki i szampony dla dzieci, pieluszki, ręczniki oraz kocyki;
  • akcesoriów do karmienia – a wśród nich: krzesełka do karmienia, butelek, woreczków sterylizujących bądź sterylizatora do butelek, smoczków, kubków niekapków, naczyń i sztućców dla niemowląt;
  • pierwszych zabawek – misiów z białym szumem, które pomogą dzieciom zasnąć, pluszaków, gryzaków, zabawek sensorycznych, takich jak metkowce czy sześciany, maty edukacyjnej, karuzeli nad łóżeczko, opcjonalnie rzutnika dla maluchów, który wyświetla przyjemne obrazy pomagające dzieciom zasnąć;
  • dużych akcesoriów: fotelika samochodowego, wanienki, przewijaka, wózka, nosidełka.

Jak przygotować dom, by był bezpieczny dla malucha?

Oprócz skompletowania wszystkich niezbędnych przedmiotów, równie ważne jest także odpowiednie przygotowanie przestrzeni, w której ma się zamiar wychowywać dziecko. Dom na pozór wydaje się bezpieczny, jednak dla malucha może się w nim znajdować wiele niebezpieczeństw, które trzeba wyeliminować odpowiednio wcześnie, by nie musieć się nimi martwić w przyszłości.

Przede wszystkim warto zawczasu zaopatrzyć się w silikonowe zabezpieczenia narożników, zabezpieczenia wtyczek na prąd oraz szafek, by poznający świat maluch nie był w stanie w żaden sposób sobie zaszkodzić. Warto zrobić to, nim dziecko przyjdzie na świat, ponieważ po jego narodzeniu można o tym zapomnieć ze względu na natłok obowiązków, zmęczenie i mnóstwo innych spraw do załatwienia.

Należy również odpowiednio przygotować sypialnię dla dziecka. Trzeba zadbać o to, by znajdowała się w dobrym miejscu, tak, żeby maluchowi nie doskwierało zbyt mocne słońce ani nie robiło mu się gorąco. Pomieszczenie powinno mieć dobrą cyrkulację powietrza, lecz nie powinno być zbyt chłodne, ponieważ może to zaszkodzić maluchowi. Do pomalowania sypialni należy wybrać farbę wolną od szkodliwych substancji, najlepiej ekologiczną, by nie narazić niemowlaka na kontakt z substancjami, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Dopierając kolory do dziecięcej sypialni należy również pamiętać, że wzrok niemowlaków odbiera niewielką liczbę kolorów, najlepiej radzi sobie z czernią, bielą a w kolejnych fazach rozwoju również z innymi wyrazistymi, dobrze kontrastującymi ze sobą barwami. Żeby więc wspomóc zdrowy rozwój malucha, warto postawić właśnie na tego typu kolory, rezygnując z popularnych pastelowych barw, które, chociaż urocze i z pewnością będą maluchowi pasować, w żaden sposób nie przyczynią się do wspierania procesu rozwoju wzroku dziecka.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria