W poszukiwaniu wykwalifikowanego pracownika z Ukrainy

Rozwój polskiej gospodarki oraz związany z nim spadek bezrobocia sprawiły, że zaczęło brakować pracowników - zarówno specjalistów, jak i osób wykonujących najprostsze zajęcia. Dlatego polscy przedsiębiorcy coraz częściej poszukują obcokrajowców do pracy, głównie Ukraińców. Jednak jak znaleźć wykwalifikowanych cudzoziemców? Jeżeli skorzystasz z pomocy agencji pośrednictwa pracy, pracownicy z Ukrainy z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie są korzyści tego rozwiązania.

Na czym polega współpraca?

W celu zagwarantowania sobie znalezienia odpowiednich pracowników, radzimy skorzystać ze specyficznej agencji pośrednictwa, takiej jak np. ATERIMA WORK. Jest to firma, która znajduje pracowników na zlecenie pracodawców, następnie podpisuje z nimi umowę. W tym przypadku przedsiębiorstwo nie zatrudnia pracowników bezpośrednio, lecz za ich pracę rozlicza się właśnie z agencją.

W celu znalezienia pracowników zagranicznych, należy zgłosić się do agencji, a następnie przedstawić swoje oczekiwania. Kiedy agencja wie już jakich pracowników powinna znaleźć, rozpoczynają się poszukiwania. Warto zauważyć, że agencja pośrednictwa pracy pracowników z Ukrainy poszukuje na własną rękę. Oznacza to, że nie korzysta z usług agencji zagranicznych, lecz samodzielnie ocenia kwalifikacje kandydatów. Kolejnym krokiem jest przedstawienie kandydata przedsiębiorcy wraz z informacją, ile czasu zabiorą kwestie formalne dotyczące zatrudnienia. W przypadku cudzoziemców spoza Unii Europejskiej formalności trwają nieco dłużej, ze względu na konieczność legalizacji pobytu i pracy.

Pomoc agencji pośrednictwa w okresie zatrudnienia

Zwyczajne agencje pośrednictwa kończą współpracę z przedsiębiorcą w momencie, gdy dojdzie do zatrudnienia pracownika. W przypadku takich agencji jak ATERIMA WORK, współpraca trwa przez cały okres zatrudnienia, gdyż formalnie to właśnie agencja jest pracodawcą zagranicznego pracownika. Wsparcie ze strony agencji pośrednictwa pracy w przypadku pracowników z Ukrainy polega również na kontroli kwestii formalnych. Agencja zajmuje się kwestiami kadrowymi i płacowymi, a także legalnością pracy obcokrajowca w Polsce, między innymi poprzez przedłużanie legalnego pobytu w kraju. Częstym problemem pracodawców jest niezdolność do sprawnego porozumiewania się z pracownikami z innych krajów. Również w tym zakresie można liczyć na wsparcie agencji, która pomaga w komunikacji.

Idealny pracownik na dane stanowisko

Agencja pośrednictwa pracy sprowadzająca pracowników z Ukrainy świadczy usługi, które z perspektywy pracodawcy wydają się nieocenione. W przypadku renomowanych agencji, przedsiębiorca może liczyć na znalezienie pracowników, którzy idealnie odpowiadają jego wymaganiom. Specjaliści z agencji mają bowiem olbrzymie doświadczenie w kwestii rekrutacji oraz szeroką sieć kontaktów, dzięki której docierają do najlepszych kandydatów. Odciążenie w kwestii spraw formalnych również jest dla przedsiębiorcy nieocenioną pomocą. Szczególnie w przypadku cudzoziemców formalności do załatwienia pojawiają się nieustannie, od etapu rekrutacji, aż przez cały okres zatrudnienia.

Sponsorem artykułu jest agencja pośrednictwa pracy ATERIMA WORK.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria