Wydruk zdjęć - uwiecznij wspomnienia!

Kto z nas nie chce mieć wspaniałych fotografii, które będą pamiątką z wakacji, ślubu, czy chrzcin? Fotografia przeszła niesamowitą drogę rozwoju. Mało kto wie, że pierwsza udana trwała fotografia powstała już w 1826 roku. Był to widok z okna i została wykonana przez francuskiego wynalazcę Niepce`a. Od tej pory wielu ludzi szukało kolejnych bardziej nowoczesnych rozwiązań, aby udoskonalić sztukę fotografii. Na początku były to tylko zdjęcia czarno-białe jednak z czasem pojawiły się fotografie kolorowe (pierwsza kolorowa fotografia była wykonana w 1861 roku). W dzisiejszych czasach mamy możliwość wykonania paru tysięcy zdjęć na jednym wyjeździe, a to wszystko dzięki aparatom cyfrowym. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu królowały aparaty analogowe, w których nośnikiem zdjęć była wymienna klisza. Takie zdjęcia trzeba było potem wywołać w specjalnym pomieszczeniu, które nazywa się ciemnią.

Jak wygląda wywoływanie zdjęć?

Wywoływanie materiałów fotograficznych odbywa się na zasadzie procesów chemicznych. Aby zacząć bawić się w tradycyjne wywoływanie zdjęć, które ostatnio wraca do łask, należy mieć specjalnie przygotowaną ciemnię. Przede wszystkim musi to być miejsce, do którego nie dociera ani trochę światła słonecznego (dotyczy to także innych źródeł światła). W momencie kiedy pracujemy w ciemni nad pozyskaniem zdjęć z materiału fotograficznego, a ktoś zapali nam światło, klisza zostanie prześwietlona i nie uda się nam już uratować zdjęć. Jedyne lampy, które znajdują się w ciemni to specjalne lampy ciemniowe w trzech podstawowych kolorach: czerwonym, pomarańczowym oraz oliwkowym. Aby wywołać zdjęcie musimy się także zaopatrzyć w specjalne chemikalia. Są to między innymi wywoływacz, utrwalacz, emulsja fotograficzna, zwilżacze, używane podczas końcowego płukania negatywów. Taki zwilżacz zapobiega powstawaniu smug i śladów kropel. Aby poprawnie wywołać zdjęcie musimy także wiedzieć, jaka jest kolejność poszczególnych etapów.

internetowy wydruk zdjęć

Fotografia cyfrowa - wydruk zdjęć przez Internet

Jednak w dzisiejszych czasach są też prostsze sposoby wywoływania zdjęć, dla tych, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu fotografii analogowej. W erze fotografii cyfrowej wystarczy, że zaniesiemy wybrane zdjęcia na nośniku (CD, pendrive) do punktu, który zajmuje się drukowaniem, a nasze zdjęcia będą wydrukowane w bardzo profesjonalny sposób. Takim miejscem może być firma Lobos.promo, która zajmuje się szeroko pojętymi usługami drukarskimi. W swojej ofercie mają także wydruki na wysokiej jakości papierze fotograficznym. Wysoką jakość produktów zapewniają także nowoczesne sprzęty drukarskie, które idealnie odwzorowują kolory. Dodatkowo możemy sobie wybrać format naszych zdjęć. W szerokiej ofercie sklepu znajduje się także możliwość zamówienia fotoksiążek oraz kalendarzy z naszymi zdjęciami. Istotne jest także to, że w przypadku zamówień, które są nam bardzo szybko potrzebne, możemy wybrać tryb ekspresowy.

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria