Firmowe finanse pod kontrolą, czyli gdzie zakupić i sprzedać walutę obcą

Twoja firma prężnie się rozwija – i co za tym idzie – myślisz o wejściu na zagraniczne rynki? Dziś jest to znacznie ułatwione, bo nie potrzebujesz dużych pieniędzy – możesz skorzystać z dotacji. Nawiązanie współpracy z zagranicznymi kontrahentami rodzi pytanie m.in. o to, gdzie nabywać i sprzedawać walutę obcą.

Naturalną koleją rzeczy jest, że przedsiębiorca, którego firma się rozwija, poszukuje nowych rynków zbytu. Przedsiębiorcy z Polski bardzo chętnie sprzedają swoje towary i usługi za granicę, współpracując z podmiotami np. z Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Chcesz współpracować z zagranicznymi przedsiębiorcami? Musisz wiedzieć, że nie obejdzie się bez udziału w targach. Na takich możesz zaprezentować swoją firmę, możesz również nawiązać kontakty handlowe. Co ważne, wcale nie musisz samodzielnie pokrywać kosztów takiego wyjazdu.

Rozwój firmy? Skorzystaj z dotacji unijnych

Z pewnością słyszałeś o dotacja unijnych. Czy masz jednak świadomość tego, że możesz z nich skorzystać, prowadząc firmę? Przykładowo z programu POIR 3.3.3 możesz starać się o dotację w wysokości do 85% (maksymalnie 850 000 zł). Otrzymane środki mogą zostać wykorzystane m.in. na pokrycie kosztów udziału w zagranicznych targach czy na prowadzenie działalności eksportowej.

Sięgając po środki unijne, możesz sporo zyskać – przede wszystkim zaoszczędzić. Musisz jednak pamiętać, że nawiązanie współpracy z zagranicznymi podmiotami wymaga nie tylko spełnienia szeregu formalności, lecz także znalezienia podmiotu oferującego waluty obce po dobrych kursach.

Bank czy kantor internetowy?

Zastanawiasz się, gdzie zakupić walutę obcą – w banku czy też w kantorze internetowym? Prowadząc firmę, z pewnością korzystasz z usług banków. Musisz jednak wiedzieć, że gdy mowa o walutach, to nie oferują one korzystnych kursów.

Od momentu wejścia w życie tzw. ustawy antyspreadowej w internecie powstaje coraz więcej kantorów internetowych. To właśnie te podmioty proponuje spread w najniższej wysokości, a wysokość tego – jak wiadomo – ma bezpośredni wpływ na wysokość oferowanych kursów. Jeżeli potrzebujesz środków na zagraniczny wyjazd, to warto dokładnie prześledzić ofertę kantorów internetowych. Dzięki temu wybierzesz taki, z którym będziesz mógł współpracować również po nawiązaniu kontaktów handlowych z zagranicznymi podmiotami.

Jaki kantor internetowy wybrać?

Nie masz czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą kantorów internetowych? Ponieważ chodzi o twoje pieniądze, nie warto zdawać się na przypadek. Najlepiej, abyś rozpoczął współpracę z podmiotem mającym doświadczenie i przede wszystkim gwarantującym bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Takim kantorem jest kantor internetowy Fritz Exchange.

– Kantor internetowy Fritz Exchange działa na rynku od ponad 5 lat. Z punktu widzenia naszych klientów istotne jest to, że za kantorem stoi mająca ponad 20 lat doświadczenia grupa finansowa Fritz Group. To gwarantuje stabilne działanie kantoru – nie masz szans, aby z dnia na dzień zniknął on z rynku wraz z pieniędzmi klientów – mówi Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange.

Nie bez znaczenia jest również to, że grupa finansowa Fritz Group jest innowacyjna i wciąż dąży do ulepszenia swojej oferty. Przykładem jest kantor automatyczny. To urządzenie gabarytami przypominające bankomat. Korzystając z niego – bez pośredników – można zakupić walutę obcą. Aktualnie kantor automatyczny pozwala wymienić 9 walut.

Aby wspomóc przedsiębiorczych

Solidne zaplecze w postaci czerpania z doświadczenia grupy finansowej to nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z oferty Fritz Exchange. Jako przedsiębiorca powinieneś wiedzieć, że ten kantor internetowy przygotował specjalną ofertę dla podmiotów gospodarczych. O czym mowa?

Jeżeli zdecydujesz się na stałą współpracę z tym kantorem internetowym, to możesz liczyć na bardzo korzystne warunki – będziesz mógł wynegocjować niższą wysokość spreadu. Taką możliwość otrzymują również przedsiębiorcy, którzy jednorazowo zakupują lub sprzedają dużą kwotę (powyżej 10 tys. euro).

W kantorze Fritz Exchange do dyspozycji przedsiębiorców są trzy grupy pracowników:

  • Specjaliści z biura obsługi klienta. To osoby, które pomagają w kwestiach związanych z funkcjonowaniem serwisu.
  • Doradcy ds. rynków finansowych. Są odpowiedzialni za prowadzenie negocjacji wysokości spreadu z klientami.
  • Dealerzy walutowy/traderzy. Przygotowują komentarze walutowe i merytoryczne artykuły do mediów branżowych.

Powyższe rozwiązanie ma wpływ na szybkość realizowania transakcji – 90% z nich zostaje zamknięta w 15 minut. Z punktu widzenia klientów istotne powinno być również to, że kantor internetowy Fritz Exchange działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria