Sneakersy - historia obuwia i z czym je obecnie zestawiać w stylizacjach?

Sneakersy to buty uniwersalne i ponadczasowe, które po raz pierwszy pojawiły się w modzie w XIX wieku. Tak naprawdę dopiero w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku sneakersy stały się obuwiem popularnym i modnym. Obecnie ten typ obuwia można zestawić nie tylko ze spodniami, ale także spódnicami i sukienkami.

Krótka historia sneakersów

Pierwsze buty sportowe, przypominające współczesne sneakersy, powstały w latach dwudziestych XIX wieku. Było to obuwie na plażę, które przeznaczone były raczej dla osób mniej zamożnych. Dopiero po stu latach na rynku pojawiły się pierwsze sneakersy, z wysokiej jakości gumową podeszwą. To właśnie wtedy coraz więcej osób, głównie robotników, zaczęło decydować się na noszenie wygodnych i komfortowych butów, wykonanych z lekkich materiałów. W latach pięćdziesiątych XX wieku na rynek weszło sporo znanych marek obuwniczych, które zajęły się produkcją sneakersów. Coraz większe znaczenie miały różnego rodzaju innowacje, na przykład inne podbicie podeszwy, wysoka jakość materiałów sportowych i nowoczesne sznurówki. Prawdziwy boom na sneakersy rozpoczął się wraz z rosnąca popularnością koszykówki. W 1985 roku Michael Jordan podpisał współpracę z marką Nike i właśnie wtedy powstały znane na całym świecie buty Jordan Air. Sneakersy stały się jednym z podstawowych elementów stylizacyjnych, zarówno w męskich, jak i damskich outfitach. Buty sportowe szybko okazały się być wygodnym i modnym elementem casualowego looku. Współcześnie sneakersy są zdecydowanie jednym z popularniejszych typów obuwia. Jeszcze trzy dekady temu takie buty były spotykane przede wszystkim na boiskach i w stylizacjach typowo sportowych, natomiast obecnie panie łączą obuwie sportowe z sukienkami i spódnicami, tworząc modne i wygodne outfity na różne okazje. Więcej na temat samych sneakersów i ich historii można znaleźć tutaj: https://answear.com/blog/co-to-sa-sneakersy-krotka-historia-najbardziej-streetwearowych-butow/32009.

Z czym łączyć sneakersy w stylizacjach modowych?

Sneakersy na dobre zagościły już w modzie damskiej. Ten typ obuwia cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ buty sportowe są nie tylko wygodne i komfortowe, ale także modne i bardzo uniwersalne. Podstawą wielu damskich stylizacji są białe sneakersy, które doskonale współgrają ze spodniami jeansowymi, a także bawełnianymi lub kwiatowymi sukienkami, oraz plisowanymi spódnicami. Obecnie modne są także outfity typowo domowe, a więc zestawienie sneakersów ze spodniami dresowymi i bluzą lub wygodną, dresową sukienką. Oczywiście zamiast białych sneakersów można wybrać buty w innym, bardziej zaskakującym kolorze. Modne jest także obuwie z ciekawymi elementami, na przykład kwiatowymi lub zwierzęcymi printami. Dodatkowo warto sprawdzić porady modowe na ANSWEAR.com.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria