Inwestowanie w condohotel - jak działa i jakie korzyści może przynosić?

Inwestowanie w nieruchomości stało się obecnie jednym z nielicznych sposobów na ochronę kapitału, który jednocześnie może przynosić realne zyski. Inwestorzy najczęściej kupują mieszkania, które następnie wynajmują bądź odsprzedają po wyższej cenie. Niemniej jednak coraz większą popularnością cieszą się także inwestycje w condohotel. Na czym dokładnie polega ten model inwestowania i jakie korzyści może przynieść?

Inwestowanie w nieruchomości na innych zasadach

Lokowanie kapitału w nieruchomościach kojarzy się głównie z zakupem mieszkania lub domu, który następnie można wynająć czy też odsprzedać po wyższej cenie. Niemniej jednak rynek nieruchomości jest niezwykle bogaty i nie ogranicza się wyłącznie do mieszkań. Warto zwrócić uwagę chociażby na nieruchomości wykorzystywane do celów turystycznych. Położone w atrakcyjnych miejscach, mogą przynosić zyski przez długie lata, a zarazem stać się apartamentem na krótki urlop czy podróż służbową. Na takie rozwiązanie nie decyduje się jednak wielu inwestorów, głównie ze względu na ogromny budżet, jaki potrzebny jest do zakupu hotelu. Warto mieć na uwadze także kwestie związane z zarządzeniem tak dużym obiektem. Rozwiązaniem pośrednim jest więc zakup nie całego obiektu noclegowego, a wyłącznie jednego bądź kilku apartamentów, z których się składa. Można to porównać do mieszkań w bloku - inwestor kupuje tylko konkretną nieruchomość, a nie cały budynek.

Condohotel - rozwiązanie dla inwestorów pasywnych

Każdy inwestor ma nieco inne podejście do lokowania pieniędzy - jedni chcą aktywnie zarządzać posiadanymi dobrami, inni zaś wolą inwestowanie pasywne, które - najogólniej rzecz ujmując - ma im przynosić pewien stały dochód. Condohotel to rozwiązanie właśnie dla inwestorów pasywnych, bowiem wszelkie kwestie związane z prowadzeniem obiektu, w tym z opieką nad gośćmi, przypadają operatorowi, a nie właścicielowi apartamentu. W zamian za zainwestowany kapitał, właściciel otrzymuje wynagrodzenie, które plasuje się na poziomie 7-8% przez cały czas trwania najmu. Jest to stosunkowo wysoka stopa zwrotu, mając na uwadze obecne realia rynkowe. Po stronie inwestora pozostaje jedynie kwestia ubezpieczania nieruchomości oraz zapłaty podatku, którego podstawą jest nie metraż całego obiektu, a wynajmowanego apartamentu. Jeśli natomiast ma on służyć celom mieszkalnym, należy doliczyć jeszcze opłaty związane z czynszem. Condohotel może być też uzupełnieniem portfela inwestycyjnego osób, które co prawda lubią aktywne zarządzanie, lecz jednocześnie chciałyby posiadać kilka aktywów, które generują zyski same z siebie.

Condo.pl, czyli jak rozpocząć inwestowanie?

W celu zainwestowania w condohotel, należy posiadać odpowiedni kapitał na start - jego wysokość zawsze określona indywidualnie, w zależności od wybranego obiektu. Od inwestora nie jest natomiast wymagana wiedza w zakresie hotelarstwa czy w podobnych aspektach. Inwestycja ma bowiem charakter czysto zarobkowy, ukierunkowany na zysk. Condo.pl oferuje potencjalnym inwestorom różnego typu apartamenty, położone w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach. Ponadto, inwestor może potraktować apartament jako miejsce do odpoczynku czy nawet do zamieszkania, w zależności od potrzeb własnych. Do wyboru mamy liczne apartamenty, położone w górach, nad jeziorami czy nad morzem.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria