Software house – co to za firma? Czy stworzy Ci aplikację?

​Do języka polskiego wkrada się coraz więcej obco brzmiących terminów. Największe tempo przyrostu anglojęzycznych słówek można zauważyć w branży technologicznej. Dlaczego? Ponieważ siłą rzeczy pracujący w niej specjaliści funkcjonują i szkolą się w środowisku międzynarodowym. A to oznacza, że używanie mieszanego słownictwa przyspiesza ich codzienną komunikację.

Czy lubisz to zjawisko, czy nie, warto je nieco oswoić. Dziś zobaczysz, co oznacza sformułowanie software house. I kiedy warto zatrudnić firmę tego typu.

Czym jest software house?

W języku angielskim software to oprogramowanie. House to z kolei dom. Jeśli połączyć te słowa, wyjdzie nam dom oprogramowania. Czy to tłumaczenie jest trafne? Po części. W rzeczywistości chodzi o przedsiębiorstwo, które tworzy aplikacje, zazwyczaj dla klientów biznesowych. Jeśli chcesz znaleźć polski odpowiednik, właściwa będzie nazwa firma programistyczna.

Do jakich projektów warto zatrudnić taką firmę?

Do tworzenia aplikacji oczywiście. Firmy typu software house ściągają do siebie najlepszych programistów, grafików i testerów. Dlaczego? Ponieważ dają im znacznie więcej ciekawych wyzwań, niż jakiekolwiek inne przedsiębiorstwo. A rozwój w tych branżach jest kluczowy, by pozostać konkurencyjnym na rynku pracy.

Chcesz stworzyć aplikację mobilną czy webową? Ma to być gra, czy program księgowy? W każdym z tych przypadków firma programistyczna jest dla Ciebie właściwym usługodawcą.

Co różni software house od agencji interaktywnej?

Agencje interaktywne wyrosły z agencji reklamowych. Mogą stworzyć dla Ciebie ładne strony internetowe, lecz nie zaimplementują zaawansowanych funkcjonalności. W software house współpracę nad projektem oprogramowania podejmuje naraz cały zespół specjalistów. Należą do niego programiści front-end i back-end, projektanci UX i UI oraz testerzy. Ich pracą i tłumaczeniem języka technicznego na biznesowy zajmuje się menadżer projektu.

To nie wszystko. Agencje interaktywne zwykle nie zatrudniają dużego zespołu programistów. A każdy programista może być mistrzem tylko w jednym, maksymalnie dwóch językach programowania. Dlatego współpraca z agencją kończy się zwykle tym, że wybierasz rozwiązania niekoniecznie dla Ciebie najlepsze. Raczej takie, do których firma ma dostęp i przekonuje Cię do nich.

Jak wybrać firmę dobrą dla Twojej aplikacji i biznesu?

Przede wszystkim weź pod uwagę sposób wyceny oraz portfolio. A także to, czy przedstawiono Ci plusy i minusy wyboru konkretnego języka programowania. Wyczuj również, czy przedstawiciel firmy jest dobry w zbieraniu od Ciebie informacji dotyczących projektu. Weź też pod uwagę, czy rozmowa z nim przebiega bezproblemowo i sprawnie. Dopiero wówczas warto brać pod uwagę termin oddania projektu i cenę. Niektóre przedsiębiorstwa software house podają cenę w procesie dwuetapowym.

Czujesz, że potrzebujesz solidnej i dobrze zorganizowanej firmy programistycznej? Koniecznie zajrzyj na stronę Applover.com. Przyjrzyj się prezentowanym case studies. Zobacz ofertę. I daj nam znać, co możemy dla Ciebie zrobić.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria