Do kogo kierowane są szkolenia biznesowe po angielsku?

​Szkolenia w języku angielskim są organizowane dla przedsiębiorstw z różnych branż. Najczęściej korzystają z nich jednak kancelarie prawne, księgowi i audytorzy oraz firmy z branży TSL. Głównym powodem jest międzynarodowe środowisko, w jakim funkcjonują te podmioty.

Kancelarie prawne

Polska od wielu lat jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. Jednak wejście na polski rynek musi być poprzedzone m.in. analizą przepisów. W rezultacie firmy planujące inwestycje w Polsce zwracają się do kancelarii prawnych, aby zapewnić swoim działaniom zgodność z krajowymi regulacjami. Nie zawsze są to polskie kancelarie – usługi takie oferują także podmioty zagraniczne, specjalizujące się w doradztwie prawnym.

Główną przyczyną, dla której prawnicy z innych państw wybierają szkolenia w języku angielskim, jest bariera językowa. Drugim powodem jest lepsza znajomość prawa wśród lokalnych specjalistów. Dlatego właśnie optymalnym rozwiązaniem są szkolenia prawne przeprowadzane przez polskich ekspertów, ale w języku angielskim.

Kadra zarządzająca

Rozwiązaniem, które mimo upływu lat nie traci na popularności, jest outsourcing i jego różne formy (offshoring, nearshoring). Polska jest atrakcyjna dla zagranicznych firm, które zlecają polskim partnerom realizację określonych procesów biznesowych. Działające w kraju centra usług wspólnych, firmy z branży contact center czy IT jako menedżerów często zatrudniają obcokrajowców, m.in. by ułatwić komunikację z zagranicznymi kontrahentami.

Szkolenia biznesowe w języku angielskim, na które decydują się tacy specjaliści, to choćby:

  • Zarządzanie procesami biznesowymi – odpowiednie techniki zarządzania pozwalają m.in. uprościć procesy realizowane w firmie
  • Budowanie relacji z pracownikami – szkolenie może uwzględniać specyfikę pracy w danym kraju, co pozwala wyeliminować nieporozumienia i zwiększyć efektywność zespołu

Kadra zarządzająca może też skorzystać ze szkoleń w języku angielskim, których głównym tematem będzie motywacja pracowników czy efektywna organizacja pracy w firmie.

Biura rachunkowe i firmy doradcze

Na szkolenia biznesowe w języku angielskim często decydują się specjaliści z zakresu księgowości. Przepisy z zakresu prawa podatkowego zmieniają się bardzo często. Firmy specjalizujące się w obsłudze międzynarodowych podmiotów muszą być na bieżąco z przepisami w różnych krajach. To z kolei powoduje, że szkolenia w języku angielskim uchodzą za najlepsze rozwiązanie – pozwalają szybko zapoznać się ze zmianami np. wszystkim specjalistom z działu odpowiedzialnego za rozliczanie klientów.

W języku angielskim prowadzone są też szkolenia dotyczące pozyskiwania czy rozliczania funduszy ze środków unijnych. Dla wielu firm – zwłaszcza z sektora MŚP – uzyskanie środków z unijnych programów to szansa na szybki rozwój.

Specjaliści z zakresu logistyki

Szkolenia po angielsku kierowane są też do pracowników firm logistycznych. Praca w branży TSL często oznacza funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku, w którym doskonała znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak zarządzanie łańcuchem dostaw i eliminowanie przestojów, czyli zarządzanie projektami. Szkolenia w języku angielskim to sposób, aby zapoznać się z nowymi trendami w zakresie zarządzania, które sprawdziły się w innych organizacjach.

Firmy logistyczne mogą też skorzystać ze szkoleń w języku angielskim, których tematyka dotyczy m.in. prawa transportowego, gospodarki magazynowej czy zarządzania zakupami. Zwłaszcza oddziały zagranicznych firm działających na polskim rynku doceniają możliwość skorzystania ze szkoleń, których celem jest rzetelne przekazanie informacji o zmianach zachodzących w polskim prawie.

Specjaliści w firmach produkcyjnych

Szkolenia biznesowe w języku angielskim są przygotowywane również z myślą o firmach działających w sektorze produkcyjnym. Polskie przedsiębiorstwa często są zainteresowane pozyskaniem kontrahentów z zagranicy. Z kolei zagraniczne organizacje coraz chętniej wchodzą na rynek polski i w związku z planowanymi inwestycjami muszą m.in.:

  • Zapoznać się z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, w tym postępowania z odpadami
  • Poznać zasady ubiegania się o zamówienia publiczne – jeżeli częścią ich planu biznesowego jest realizacja zamówień dla administracji publicznej

Szkolenia w języku angielskim prowadzone przez ekspertów to najprostszy sposób, aby szybko zdobyć niezbędną wiedzę.

Dla firm z branży produkcyjnej – a dokładniej dla jej kadry zarządzającej – organizowane są też szkolenia z zakresu efektywnego zarządzania zespołami.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria