Koperty, które przydają się nie tylko do przesyłek

            Czy pisanie listów i wysyłanie kartek pocztowych wyszło już całkowicie z mody? Nie da się ukryć, że chętniej sięgamy po wirtualną kartkę papieru niż tę tradycyjną. Mimo wszystko wciąż mamy potrzebę przesyłać dokumenty, materiały reklamowe, kartki świąteczne, a i znajdą się tradycjonaliści, którzy raz na jakiś czas jednak pokuszą się o list. Brakuje nam już tylko jednego – właściwie dobranej koperty.

Koperty bąbelkowe – do przesyłek i do przechowywania

            Koperty bąbelkowe łączą w sobie walory tradycyjnych kopert i folii bąbelkowej. Można w nich swobodnie przesyłać nie tylko dokumenty. Przede wszystkim sprawdzają się w wysyłce elementów delikatnych, kruchych, wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych, nieodpornych na upadki. Koperta papierowa ani nawet tekturowa, nie jest w stanie przetrwać czasu spędzonego na deszczu, w śniegu, w wilgoci. Szybko staje się mokra, jeszcze szybciej przestaje w jakikolwiek sposób chronić zawartość.

            Takie ryzyko eliminuje zastosowanie koperty bąbelkowej. Nawet, gdy zewnętrzna warstwa zostaje narażona na działanie czynników zewnętrznych, a tym samym ulega uszkodzeniu, w tym zawilgoceniu, zawartość wciąż jest chroniona. Koperta bąbelkowa gwarantuje bowiem nieprzemakalność i nieprzepuszczalność dla rozmaitych substancji. Ponadto amortyzuje wstrząsy. Wystarczy dobrać właściwy jej rozmiar pamiętając o tym, że ten wewnętrzny jest o około 0,5 cm mniejszy niż zewnętrzny. Zakup w sklepie papierniczym lub oferta, jaką posiada hurtownia opakowań Opakowania24.eu, pozwala bezpiecznie i sprawnie zapakować pakunek niezbędny do przesłania, nie martwiąc się o jego drogę transportu.

            Te same koperty można wykorzystać w domu. Sprawdzają się do przechowywania – na co dzień, na czas remontu czy przeprowadzki. Można w nich umieścić biżuterię, śrubki, akcesoria biurowe. Dowolne artykuły o minimalnych rozmiarach, które łatwo się gubią.

Kolorowe koperty nie tylko do listów

            Kolorowa papeteria kojarzy się z wysyłką listów na szczególne okazje. Zwraca na siebie uwagę, ma za zadanie budzić emocje. Czerwoną kopertę chętnie wybieramy, by przekazać list miłosny. Żółta czy niebieska służy do umieszczenia w niej kartki z życzeniami dla dziecka. A gdyby tak barwne koperty wykorzystać w celu przechowywania?

            W kopertach nierzadko swoje miejsce znajdują dokumenty, rachunki, oficjalne pisma. Gdy wszystko, co odbieramy na poczcie jest w białej kopercie, już za chwilę rozerwanej, by dostać się do zawartości, zaczyna się mieszać. Gubimy ważne pisma, gmatwamy się w nieuporządkowanych szufladach i szafkach z papierami. I tu swoje miejsce mogą znaleźć właśnie kolorowe koperty.

            Dla danego koloru wystarczy określić, jaką zawartość będzie charakteryzował. Łatwiej będzie odnaleźć te „papierki”, które na daną chwilę najbardziej są nam potrzebne i nas interesują. A nawet, jeśli kolorowych kopert namnoży się sporo, dostrzeżemy je w gąszczu segregatorów, teczek, skoroszytów.

            Pomocne, dostępne w różnych rozmiarach, przydatne nie tylko do pakowania przesyłek, ale i w domu. Koperty – to jest to!

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria