Car-sharing w Polsce

Usługa car-sharingu dostępna jest w coraz większej liczbie polskich miast. To sposób na szybkie i wygodne wypożyczenie samochodu na godziny, a nawet na minuty. Wszystko załatwimy przez smartfona!

Car-sharing to nic innego jak dzielenie się samochodem. Usługa ta jednak nie polega na tym, że określona grupa kupuje auto na spółkę. W tym przypadku wynajmujemy krótkoterminowo samochód od firmy, która udostępnia go swoim klientom – w przystępnych cenach, bez potrzeby płacenia sporej kaucji, 24 godziny na dobę.

Prostota przez smartfona

Najważniejszą zaletą korzystania z wynajmu samochodów w systemie car-sharingu jest prostota. Musimy zarejestrować się w firmie, co najczęściej odbywa się przez smartfona, jak ma to miejsce w 4mobility.pl w Warszawie. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy. W systemie rejestrujemy też swoją kartę, z której pobierane będą opłaty za korzystanie z pojazdu. Stawki zależne są od rodzaju wynajętego auta, od czasu wynajmu i liczby przejechanych kilometrów.

Za pomocą smartfona możemy też otworzyć auto oraz je uruchomić, a także zamknąć i zostawić dla następnej osoby. Nie musimy też obawiać się o tankowanie – auta są już zatankowane, a jeżeli paliwa zacznie brakować, możemy skorzystać ze znajdującej się w pojeździe karty paliwowej. Nie płacimy też za ubezpieczenie. Ponadto możemy korzystać z darmowych parkingów dla klientów firm car-sharingowych.

Ile zapłacimy za wynajem auta?

Ceny nie są bardzo wysokie, za wręcz niższe niż za standardowy wynajem czy korzystanie z taksówek. W przypadku firmy 4mobility.pl za wynajem samochodu w klasie C Standard, na przykład Mini One, zapłacimy 0,41 złotego za 1 minutę, 24,6 złotego za 1 godzinę, 115 złotych do 12 godzin lub 159 złotych do 24 godzin + 0,80 złotego za każdy przejechany kilometr.

Wobec tego car-sharing to świetna propozycja przeznaczona dla tych, którzy potrzebują auta na wynajem na krótki czas – na zakupy, dojazd na spotkanie, podczas wyjazdu służbowego czy urlopu w innym mieście. W tych, a także wielu innych sytuacjach to strzał w dziesiątkę!

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria