Rodzaje pieczątek – przegląd

Pieczątka to nieodzowny element wyposażenia każdej firmy. Najczęściej, w biurze potrzebujemy co najmniej kilku różnych – tak, by usprawnić oznaczanie dokumentów i zapewnić sobie komfort pracy. A jakie możemy znaleźć na rynku?

Pieczątki możemy podzielić na wiele sposobów – biorąc pod uwagę tak ich funkcję, jak i sposób działania. Wystarczy przyjrzeć się dostępnym rodzajom, by z łatwością wybrać odpowiednie modele dla siebie.

Rodzaje pieczątek ze względu na funkcje

Najbardziej typowe pieczątki to te z danymi firmy – jej nazwą, adresem, numerem NIP i REGON, numerem telefonu i innymi niezbędnymi informacjami. Te wykorzystujesz m.in. na różnego rodzaju dokumentach urzędowych umowach czy zamówieniach. Ale to dopiero początek.

Równie popularne są pieczątki okrągłe – służące np. do podbijania legitymacji czy „plombowania” kopert, a także datowniki ułatwiające oznaczenie terminu wpłynięcia lub wysłania dokumentu. Ponadto stosujemy pieczątki specjalne, np. oznaczające dokumenty sygnaturą „pilne”, „tajne” czy „wpłynęło”, a także osobiste – te potrzebne są osobom sygnującym dokumenty.

Pamiętać trzeba także o pieczątkach specjalnych, na przykład tych kolorowych, które stają się dobrą reklamą dla firmy, czy też stemplach przybijanych tuszem fluorescencyjnym – stosowanych przy znakowaniu dokumentów i paczek, a także… przy wejściach do klubów, dyskotek czy na koncerty.

Pieczątki różnią się budową

Okrągłe, prostokątne czy o bardziej nietypowym kształcie. Dziś, wykorzystując nowoczesne automaty stemplarskie można wykonać szeroką gamę różnorodnych pieczątek, i to – nie, jak dawniej – w bardzo krótkim czasie. Przykładowo, sięgając po nowoczesne błyskowe maszyny do produkcji pieczątki, oferowane przez firmę Modico, można zamknąć proces przygotowania pieczątki do użytku w 5 minut. Mowa oczywiście o stemplach automatycznych – także w wersji beztuszowej. Te zdobywają dużą popularność, ponieważ wykonać nimi można nawet 5 razy więcej odbić niż zwykłym automatem, zawsze ciesząc się wysoką mocą oraz precyzją.

Na uwagę zasługują także pieczątki w wersji kompaktowej – odpowiednie, by wrzucić je do teczki czy nawet… do kieszeni marynarki. Te ostatnie to innowacyjne pieczątki ukryte w skuwce długopisu czy pióra – do wykonaniu takich modeli również nadają się błyskowe maszyny do produkcji pieczątek.

Jak wybrać odpowiednie pieczątki dla swojej firmy? Zastanów się dobrze, jakie funkcje będą pełnić w biurze i czy „pracować” będą raczej w siedzibie, czy poza nią. To ułatwi Ci złożenie odpowiedniego zamówienia. Pamiętaj też, że jeśli zamawiasz np. kilkadziesiąt nowych pieczątek rocznie, to być może bardziej opłacalne będzie nabycie maszyny do ich produkowania – automat stemplarski obsłużysz nawet w „domowych warunkach”.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

marketingbusiness.pl

Witamy na marketingbusiness.pl! Sprawdź nasze publikacje i dowiedz się więcej na temat marketingu / HR czy technologii, sprawdź także najnowsze wiadomości oraz sytuacje na rynkach, a także dowiedz się jak lepiej poprowadzić swoją firmę i karierę. Zapraszamy!

innowacja@marketingbusiness.pl

Galeria